قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اعلامیه / پیام تسلیت هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به کشته شدن عزیزه ملک زاده

پیام تسلیت هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به کشته شدن عزیزه ملک زاده

کابل

۲۶ حوت ۱۳۹۹ و ۱۶ مارچ ۲۰۲۱

با تاسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که عزیزه ملک زاده، کارمند سابقه دار ریاست نظارت بر نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ عصر روز گذشته در اثر انفجار موتر حامل کارمندان وزارت اطلاعات و فرهنگ در میان جان باختگان این رویداد، کشته شده است.

فردوس فرامرز، سخنگوی قومندانی امنیه کابل با تایید این خبر می گوید موتر نوع کاستر که حامل کارمندان وزارت اطلاعات و فرهنگ و مخابرات بود با کارگیری ماین کارگزاری شده منفجر گردید و ۱۵ تن که همه غیر نظامیان اند، کشته و زخمی شده اند.

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، حمله بر موتر حامل کارمندان وزارت اطلاعات و فرهنګ را که منجر به کشته و مجروع شدن مردم ملکی شامل زنان، مردان و یک کودک بوده، تقبیح می نماید.

هیات رهبری مرکز، کشته شدن عزیزه ملک زاده، کارمند رسانه ای که سالیان متمادی در نهادهای رسانه ای مختلف ایفای وظیفه نموده است در میان کشته شدگان این حادثه خونین، ابراز تاسف و تاثرمی دارد و برای بازماندگانش صبر جمیل استدعا می دارد.

خانم فریده نیکزاد، مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ضمن ابراز تسلیت به خانواده خانم عزیزه ملک زاده و اهل مطبوعات افغانستان، این حمله را غیر انسانی می خواند.

نیکزاد، از حکومت افغانستان به خصوص نهادهای کشفی و امنیتی می طلبد که در شناسایی این حملات هدفمند گام های جدی بردارند و عاملان این حملات را به کیفر اعمال شان برسانند.

گفتنی است که خانم عزیزه ملک زاده با سه خواهرش در کابل زندگی می کرد و سال های زیاد عمرش را در روزنامه کابل تایمز و بعدش در وزارت اطلاعات و فرهنگ در کنار خبرنگاران زن، صادقانه سپری نمود. روحش شاد و یادش گرامی.

این در حالی است که با این رویداد تعداد خبرنگاران و کارمندان رسانه ای جان باخته از سال ۲۰۲۰ تا مارچ ۲۰۲۱ که عملا در جریان کار رسانه ای کشته شده اند به ۱۴ تن می‌ رسد.

خبر و تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

پیام تبریکی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست به مناسبت احراز پست خانم آمنه مایار، سابق معاون مرکز و فعلا عضو بورد این نهاد به صفت رییس ناحیه پانزدهم شاروالی کابل

 کابل                                                                                                                                                ۱۹ حمل ۱۴۰۰ و ۸ اپریل ۲۰۲۱ هیات رهبری و کارمندان مرکز حمایت از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *