قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / #کرونا_را_جدی_بگیریم / پیام تسلیت مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به وفات مینه رفیع گوینده رادیو و تلویزیون بانو

پیام تسلیت مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به وفات مینه رفیع گوینده رادیو و تلویزیون بانو

کابل

۲۷ جون/۷ سرطان ۱۳۹۹

با تاسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که مینه رفیع، گرداننده برنامه‌های سیاسی شبکه رادیو و تلویزیون بانو، روز گذشته ( جمعه ۶ سرطان)  در اثر بیماری کووید ۱۹ دنیای فانی را وداع گفت.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ

بشیر احمد رستاقی، مدیرخبر رادیو و تلویزیون بانو طی مصاحبه تیلفونی به مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان گفت که این ژورنالیست زن که از بیماری گرده رنج می‌برد از چند روز قبل به ویروس کرونا نیز مبتلا شده بود. به گفته رستاقی که خانم رفیع متسفانه ساعت یک روز جمعه به اثر شدت این مریضی، جان باخت.

آقای رستاقی در ادامه گفت:«خانم رفیع در جریان قرنطین بنابر تقسیم‌اوقات کاری اداره تلویزیون بانو، هفته سه روز به تلویزیون جهت ارایه برنامه‌اش می‌امد و تقاضا داشت که در هفته بیشتر از سه روز بیاید، ولی اداره مطابق تقسیم‌اوقات او را به دفتر می‌خواست.

بشیراحمد رستاقی گفت که خانم مینه از گسترش ویروس کرونا خیلی هراس و ترس داشت حتا در دفتر غذا نمی‌خورد و چندی قبل در جریان گویندگی خبر کمی وضعیت صحی‌اش خراب شد که اداره تلویزیون برایش رخصتی داد».

مدیر خبر تلویزون بانو ضمنا افزود که اداره و کارمندان تلویزیون همواره با وی در تماس بودند و در مورد هر نوع یاری و کمک مالی برای تداوی وی صحبت کردند، ولی فامیلش مسوولیت تداوی وی را به عهده گرفته و به کسی اجازه مداخله را نداد.

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان وفات خانم مینه رفیع را ضایعه بزرگ برای جامعه رسانه‌ای افغانستان دانسته ضمن عرض تسلیت برای بازماندگان و همکاران رسانه‌ای، برای متوفی جنت فردوس تمنا دارد.

خانم فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ضمن ابراز نگرانی از گسترش ویروس کرونا و قربانی شدن کارمندان رسانه‌ای افغانستان از مسوولان رسانه‌ها می‌خواهد تا محدودیت‌های بیشتر را جهت جلوگیری از نفوذ این ویروس در داخل رسانه‌های خود، وضع نمایند.

خانم نیکزاد همچنان از حکومت و صندوق کمک‌های مالی در مبارزه با کرونا در افغانستان می‌خواهد تا کمک‌های مالی مشخص را برای خبرنگاران به خصوص خبرنگاران زن که مبتلا و یا هم قربانی این ویروس می‌گردند، مدنظر بگیرند.

این در حالی است که مینه رفیع  پنجمین خبرنگار و کارمند رسانه‌ای و پس از پروین رفیقی (کارمند آژانس اطلاعاتی باختر) دومین ژورنالیست زن می‌باشد که در اثر این بیماری در افغانستان فوت کرده است.

مطلب پیشنهادی

افغانستان : بدون تضمین آزادی رسانه‌ها، صلح عادلانه و پایدار ناممکن است

۱۳ ثور ۱۴۰۰ و ۳ می ۲۰۲۱ به مناسبت سوم ماه می روز جهانی آزادی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *