قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / خبرنگاران زن در فراه در روزهای قرنطینه نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند

خبرنگاران زن در فراه در روزهای قرنطینه نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند

فراه

۲۳ اپریل/ ۴ ثور ۱۳۹۹

با شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در کشور و قرنطینه شدن باشندهای ولایت فراه باز هم خبرنگاران به خصوص خبرنگاران زن در این ولایت به فعالیت رسانه‌ای شان ادامه می‌دهند، اما با اندک تفاوت نسبت به روزهای گذشته.

به گفته تعدادی از خبرنگار زن در فراه، با وجودی که خبرنگاران بیشتر در معرض خطر ویروس کرونا قرار دارند باز هم با قبول این معضل و رعایت نمودن اقدامات صحی می‌خواهند به کار اطلاع‌رسانی خود ادامه دهند.

مهسا محمدی خبرنگار در رادیو تلویزیون« دنیای نو » در این ولایت می‌گوید:« خبرنگاران با در نظر گرفتن نقاط صحی، کار خود را به صورت عادی در رسانه‌های این ولایت پیش می‌برند».

خانم محمدی از بی توجهی شهروندان به توصیه‌های صحی نگران بوده و می‌افزاید که با وجود چالش‌های ناشی از بیماری کرونا، باز هم خبرنگاران زن به فعالیت های رسانه‌ای خود ادامه داده و برای جلوگیری از مبتلا شدن مردم به این ویروس و رعایت کردن مسایل صحی، آنان از طریق برنامه‌های رادیوی به شهروندان خود آگاهی‎‌دهی می‌کنند.

به گفته بانو محمدی:« اعلاناتی که برای جلوگیری از این ویروس از طریق رسانه‌ها نشر می‌شود برای آگاهی‌دهی مردم تاثیرات مثبت خود را داشته است “.

در ادامه مینه مروت خبرنگار دیگر در فراه گفت:« رسانه‌ها در این ولایت برای جلوگیری از شیوع این ویروس تدابیری را اتخاذ نموده اند، برای کارمندان خود آگاهی‌های لازم را که باید همه در نظر بگیرند آموزش داده و کارمندان شان به صورت نوبتی کار خود را انجام ».

اما بانو مروت از نبود امکانات صحی در فراه نگران بوده و می‌گوید در فراه آله تست این ویروس تا هنوز وجود ندارد و نتایج کسانی که مشکوک به این بیماری اند نزدیک به دو هفته می‌شود به هرات فرستاده شده که تا هنوز نتیجه شان نیامده است و امکان دارد اشخاصی زیادی به این بیماری مبتلا شده باشند که این خود نگرانی تمام شهروندان به خصوص خبرنگاران زن را که بیشتر در معرض خطر قرار دارند به وجود آورده است.

خانم مروت از حکومت می‌خواهد تا در این زمینه توجه جدی نموده و از مبتلا شدن بیشتر مردم به این ویروس جلوگیری نماید.

از سوی هم مسوولان رسانه‌ها در ولایت فراه بیان می‌دارند که رسانه‌ها به خاطر پیشبرد کارشان اقداماتی را روی دست گرفته اند.

ابراهیم پرهار مدیر مسوول رادیو عروج در فراه می‌گوید:”برای خبرنگاران، آموزش‌های لازم و وسایل ضروری صحی مثل ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی‌کننده را در اختیار شان قرار داده‌ایم، اما تا کنون هیچ کمکی از سوی دولت و یا نهادهای حامی خبرنگاران دریافت ننموده‌ایم».

این در حالی است که به گفته عبدالجبار شایق، رییس صحت عامه فراه، شمار واقعات مثبت ویروس کرونا در فراه به شش تن می‌رسد که وضعیت دو تن شان بهبود یافته است، اما بنابر نبود آله تست این ویروس در چند روز اخیر هیچ رویداد مثبت در این ولایت به ثبت نرسیده است، نگرانی که در میان باشند‌های این ولایت به خصوص خبرنگاران زن سبب اضطراب و تشویش گردیده است

گزارش: پریسا زمانی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

موج سوم کرونا؛ مشکلات و خواست های خبرنگاران زن در بلخ

بلخ ۲۳ سرطان ۱۴۰۰ و ۱۴ جولای ۲۰۲۱ گسترش سریع موج سوم کرونا، افزایش آمار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *