قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / با گسترش ویروس کرونا، شماری از خبرنگاران زن در بغلان خواهان حمایت بیشتر نهاد های مسوول شدند

با گسترش ویروس کرونا، شماری از خبرنگاران زن در بغلان خواهان حمایت بیشتر نهاد های مسوول شدند

بغلان

۱۰ اپریل/ ۲۲ حمل ۱۳۹۹

شماری از خبرنگاران در ولایت بغلان از بی توجهی نهاد های حکومتی و مسوولان نهادهای حامی خبرنگاران شکایت کرده، می‌گویند از زمانی که ویروس کرونا همه‌گیر شده هیچ نهاد صنفی خبرنگاران به منظور جلوگیری از این ویروس برای مواد اولیه ضد عفونی را توزیع نکرده اند.

نورگل اندروال خبرنگار تلویزیون هیواد بر فعالیت نهادهای مدافع حقوق خبرنگاران انتقاد کرده، می‌گویند این نهادها  تا حدی زیاد به شکل سمبولیک فعالیت می‌کنند.

آقای نورگل در ادامه گفت:« تا حال کمیته‌های مصوونیت و مشترک خبرنگاران که در بغلان حضور دارند با شیوع ویروس کرونا به خاطر صحت همکاران رسانه‌ای ماسک، دستکش و مایع ضد عفونی توزیع نکرده است و در فکر صحت خبرنگاارن نیستند».

زهره کریمی خبرنگار محلی در این ولایت می‌گوید که ویروس کرونا فعالیت ما را نسبت به قبل، مشکل‌تر ساخته و هر روز حضور ما را در رسانه‌ها  کمتر کرده است، اما هیچ نهاد حامی خبرنگاران به خصوص نهادهای حامی خبرنگاران زن تا حال بر وضعیت ما زنان روزنامه‌نگار در این ولایت توجه نکرده است. او افزود:« از زمانی که ویروس کرونا در بغلان شیوع کرده، هیچ نهاد صنفی و رسانه‌ای به خاطر جلوگیری و مصنوونیت خبرنگاران بالاخص خبرنگاران زن مواد اولیه ضدعفونی، ماسک و امثال آن را توزیع نکرده است».

مرضیه اکبری خبرنگار مجله شهربانو می‌گوید که خبرنگاران به خصوص ژورنالیستان زن در ولایت بغلان از همه بیشتر آسیب‌پذیر اند، او گفت:« نیاز مبرم است تا نهادهای حامی خبرنگاران برای خبرنگاران بغلان تدابیر وقایوی را از مرکز تدارک ببینند و پیشنهاد کنند تا هرچه زودتر این مواد به دسترس خبرنگاران  قرار بگیرد».

در همین حال عبدالقدیر نیازی سرپرست مقام ولایت و رییس کمیته مشترک خبرنگاران طی یک نشست با اعضای کمیته گفت که ما در هر حالت با خبرنگاران در این ولایت همکار هستیم و از هیچ نوع همکاری دریغ نخواهیم کرد.

وی گفت:« تا اکنون از هیچ نهادی در این خصوص همکاری صورت نگرفته تا ما به خاطر جلوگیری این ویروس کرونا به خبرنگاران کمک کنیم».

حلیمه وردگ معاون کمیته مشترک خبرنگاران گفت که خبرنگاران به خصوص روزنامه‌نگاران زن در بفلان در وضعیت فعلی

بدون مواد اولیه ماسک و مواد ضد عفونی، باز هم شجاعانه اطلاع‌رسانی می‌کنند و این وضعیت واقعا برای ما نگران‌کننده است. وی از نهادهای مدافع خبرنگاران از مرکز خواست تا با خبرنگاران شان کمک نماید.

این درحالی است که در کل باشندهای ولایت بغلان به خصوص خبرنگاران در سراسر افغانستان از شدت شیوع ویروس کرونا نگران اند، ولی چندی قبل مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان اطلاعیه‌ای را در رابطه به نگرانی این مرکز از وضعیت پیشآمده در رابطه به مصوونیت جان خبرنگاران زن و همچنان نحوه کار و فعالیت آنان در شرایطی که ویروس نامبرده در حال گسترش است، منتشر نمود.

گزارشگر: آمنه وردگ

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

موج سوم کرونا؛ مشکلات و خواست های خبرنگاران زن در بلخ

بلخ ۲۳ سرطان ۱۴۰۰ و ۱۴ جولای ۲۰۲۱ گسترش سریع موج سوم کرونا، افزایش آمار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *