قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / پیام تبریکی مرکز به مناسبت ۲۷ حوت، روز ملی خبرنگاران در افغانستان

پیام تبریکی مرکز به مناسبت ۲۷ حوت، روز ملی خبرنگاران در افغانستان

کابل

۲۷ حوت ۱۳۹۹ و ۱۷ مارچ ۲۰۲۱

امروز چهارشنبه ۲۷ حوت ۱۳۹۹ و ۱۷ مارچ ۲۰۲۱ مصادف است به روز ملی خبرنگاران در افغانستان.

از روز ملی خبرنگاران در حالی یادبود به عمل می آید که تهدید و قتل خبرنگاران زن در سال روان میلادی روزافزون بوده و این اطلاع رسانان شجاع، مصوونیت جانی و شغلی ندارند.

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان این روز ملی و ارزشمند را به جامعه خبرنگاری افغانستان تبریک و تهنیت گفته برای خبرنگاران به خصوص روزنامه نگاران زن موفقیت  شایان، مصوونیت جانی و شغلی و پیشرفت های کاری بیشتر آرزو می نماید.

 خانم فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ضمن ابراز تبریکی به  خانواده مطبوعات افغانستان از حکومت می طلبد تا با جدیت کامل، در مورد مصوونیت جان خبرنگاران به طور خاص روزنامه نگاران زن همچنان موقف آنان در روند صلح، توجه جدی نماید و.

نیکزاد، از حکومت افغانستان به خصوص نهادهای کشفی و امنیتی می طلبد که در شناسایی عاملان حملات هدفمند علیه خبرنگاران زن، گام های دقیق و جدی بردارد و عاملان این حملات را به کیفر اعمال شان برسانند.     

براساس گزارش مرکز، از این روز در شرایطی در افغانستان یاد بود می ‌شود که این کشور هنوزهم یکی از خطرناک‌ترین و خونین‌ترین کشورها برای خبرنگاران به خصوص روزنامه نگاران زن و فعالان رسانه‌ای یاد می‌شود.

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در واکنش به کشته شدن و تهدیدات اخیر علیه خبرنگاران زن اعلام نموده که این روزنامه نگاران زن در افغانستان در وضعیت رقت‌بار امنیتی قرار دارند و حکومت برای تأمین امنیت آنان هیچ تلاش جدی تا هنوز نکرده است.

این در حالی است که در سال ۱۳۹۹ خورشیدی ملاله میوند، شهناز رووفی، سعدیه سادات، مرسل وحیدی و عزیزه ملک زاده در اثر حملات افراد مسلح ( ۳ مورد داعش) و یک مورد انفجار موتر با ماین مقناطیسی کشته شده اند.

مطلب پیشنهادی

سیمینار یک روزه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، پیرامون امنیت فزیکی و روانی خبرنگاران زن در کابل

کابل ۲۱ حمل ۱۴۰۰ و ۱۰ اپریل ۲۰۲۱ سیمینار یک روزه تحت عنوان( امنیت فزیکی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *