قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ترور کارمندان رسانه‌ای زن در ننگرهار را محکوم می کند

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ترور کارمندان رسانه‌ای زن در ننگرهار را محکوم می کند

ننگرهار

۲ مارچ/ ۱۲ حوت ۱۳۹۹

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ترور کارمندان زن رادیو تلویزیون خصوصی انعکاس در ننگرهار را با شدیدترین الفاظ محکوم نموده و از مسوولان امنیتی می خواهد تا هرچه زودتر جلو حملات هدفهمند در برابر خبرنگاران و کارمندان رسانه ای به خصوص ژورنالیستان زن را بگیرند.

عصر امروز (سه شنبه ۱۲ حوت ۱۳۹۹) سه کارمند زن  رادیو تلویزیون خصوصی انعکاس به نام های مرسل، شهناز و سعدیه در دو حمله جداگانه افراد مسلح ناشناس در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار به قتل رسیدند.

مسوولان تلویزیون خصوصی انعکاس به رسانه‌ها گفتند که این سه زن، کارمندان بخش دوبله این تلویزیون بودند و در راه بازگشت از دفتر به خانه هدف حمله قرار گرفتند. منابع امنیتی ننگرهار گفته‌اند این قربانیان در دو حمله جداگانه با تیراندازی افراد مسلح کشته شده‌اند.

در صحفه فیسبوک تلویزیون انعکاس به نقل از شاهدان گفته شده که حوالی ساعت ۴:۳۰ دو فرد مسلح دو کارمند این تلویزیون را در حوزه اول جلال آباد هدف قرار دادند و کارمند سوم نیز در تیراندازی افراد مسلح ناشناس در حوزه چهارم شهر جلال آباد کشته شده است.

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، کشنه شدن این کارمندان رسانه ای زن را با شدیدترین الفاظ تقبیح می نماید. خانم فریده نیکزاد، مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ضمن ابراز تسلیت به خانوده های قربانبان و اهل مطبوعات افغانستان، این حمله را وحشیانه در برابر اطلاع رسانان آزادی بیان عنوان نموده به اشخاص و یا گروهی که این جنایت را انجام داده اند، بیان می دارد که نمی توانند به هیچ وجه صدای آزادی بیان را خاموش بسازند.

خانم نیکزاد همچنان حکومت را در برابر عدم تامین امنیت خبرنگاران مقصر دانسته، می گوید:” در این اواخرما شاهد کشته شدن  چند خبرنگار برجسته خود  به شمول ملاله میوند خبرنگار همین رسانه بودیم! تاکی این روند ادامه پیدا خواهد کرد.”

خانم نیکزاد ضمنا از حکومت و نهاد های امنیتی تقاضا دارد تا عاملان این رویداد ها را به زودترین مدت شناسایی نموده و به جزای اعمال شان برسانند تا قتل های زنجیره یی خبرنگاران پایان یابد. زیرا به گفته وی معافیت از مجازات و عدم توجه حکومت به قتل هدفمندانه خبرنگاران باعث افزایش این رویداد ها در برابر ژورنالیستان گردیده است.

این در حالی است که حدود دو ماه قبل ملاله میوند، نیز خبرنگار رادیو و تلویزیون انعکاس و خبرنگار مرکز حمایت از زنان ژورنالیست درافغانستان همراه با طاهر خان دریور این تلویزیون، زمانی که می خواست به وظیفه برود در نزدیکی منزلش واقع ناحیه سوم شهر جلال آباد در حمله مشابه افراد مسلح نامعلوم جان باخت.

مطلب پیشنهادی

قطعنامه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، پیرامون امنیت فزیکی و روانی خبرنگاران زن طی سیمینار یک روزه در کابل

کابل ۲۱ حمل ۱۴۰۰ و ۱۰ اپریل ۲۰۲۱ سیمینار یک روزه خبرنگاران زن تحت عنوان(امنیت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *