قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / آغاز نشرات دهمین رسانه به نام« رادیو صدای زن » در فراه

آغاز نشرات دهمین رسانه به نام« رادیو صدای زن » در فراه

فراه

۲۹ دلو ۱۳۹۹ و ۱۷ فبروری ۲۰۲۱

رادیو صدای زن در ولایت فراه روی فرکانس ۹۹ اعشاریه ۶  نشرات خود را آغاز نمود. این رادیو که دهمین رسانه در ولایت فراه می باشد ۱۲ کارمند که ۸ تن آنها زنان و ۴ تن دیگر مردان هستند در بخش های مختلف این رسانه  فعالیت می کنند.

نجیب الله نصری مدیر مسوول رادیو صدای زن در فراه می گوید که این رادیو یک رسانه مستقل و بی طرف است و اهداف اساسی آن تامین حقوق زنان، آزادی بیان و صدای زنان در ولایت فراه می باشد.

به گفته آقای نصری:”رادیو صدای زن متعهد برای تمام اقشار جامعه است و هدف ما دفاع از حقوق زنان و بلند بردن صدای این قشر آسیب دیده در کشور می باشد”.

وی در ادامه افزود که در پهلوی نشر برنامه های تفریحی و آموزشی برای عدالت خواهی و بلند بردن صدای زنان درد دیده این ولایت تلاش های بیشتر خواهند کرد.

فریبا شریفی، مدیر نشرات رادیو” صدای زن” می گوید که رادیو صدای زن یک نو آوری جدید توسط زنان برای زنان می باشد و هدف رادیو صدای زن این است تا به مردم بفهماند که زنان هم استقلالیت دارند و می توانند در تمام بخش ها دوشا دوش مردان کار نمایند.

خانم شریفی بیان داشت:« ما از طریق نشرات این رادیو در فراه مشکلات، پیشرفت ها، نیازها و رهنمایی های موثر را از طریق خود زنان خبرنگار به گوش باشنده های فراه و مسوولان نهادهای دولتی و خصوصی می‌رسانیم».

با آغاز فعالیت رادیو صدای زن در فراه امیدواری های خبرنگاران زن در این ولایت به آینده کاری شان بیشتر شده و شروع فعالیت این رسانه تاثیرات بسیار خوبی بالای روان خبرنگار زن است.

مسکان خبرنگار رادیو صدای زن در فراه می گوید، خبرنگاری در ولایت ناامن مانند فراه برای زنان یک کاری بسیار مشکل و حتا پرخطر است :« خبرنگاران زن در این ولایت با مشکلات زیادی رو به رو هستند، اما با قبول این همه مشکلات باز هم می خواهم در بخش اطلاح رسانی و دفاع از حقوق زنان همچنان حمایت از آنان کار نماییم».

این خانم خبرنگار از حکومت و نهادهای حامی خبرنگاران می خواهد تا آنها را حمایت نموده و به خاطر فعالیت های بیشتر شان در بخش اطلاع رسانی، برنامه های آموزشی را دایر نماید تا در آینده خبرنگاران زن بتوانند در تمام بخش های رسانه ای فعالیت ها و دستآورد های چشم گیری داشته باشند.

با این حال بنیامین بارز، رییس اطلاعات و فرهنگ فراه؛ آغاز نشرات رادیو صدای زن را برای جامعه رسانه ای و مطبوعات این ولایت، یک دستآورد بسیار مهم دانسته و گفت:

« با وجود مشکلات امنیتی در سال های اخیر، رسانه ها در فراه فعالیت های چشم گیری داشته و توانسته اند جایگاه خود را در جامعه حفظ نمایند».

آقای بارز افزود، ریاست اطلاعات و فرهنگ فراه منحیث خانواده مطبوعات این ولایت در کنار خبرنگاران به خصوص روزنامه نگاران زن خواهد بود و از فعالیت ها و پروگرام های شان در هر عرصه حمایت خواهد کرد.

تاج محمد جاهد، والی ولایت فراه نشرات رادیو صدای زن را یک نوید خوش برای جامعه رسانه ای فراه دانسته و می گویند:”آزادی بیان رکن چهارم دولت است و همچنان رسانه ها و خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و دولت  می باشند.

به گفته آقای جاهد:” در دو دهه اخیر رسانه ها دستآورد های زیادی داشته و خوشبختانه حضور خبرنگاران زن نسبت به گذشته در رسانه های این ولایت پررنگ تر شده است”.

آقای جاهد افزود:« اداره محلی در بخش تقویت و حمایت خبرنگاران زن هر گونه همکاری و کمک با آنها خواهد کرد تا در آینده شاهد فعالیت های بیشتر رسانه ها و خبرنگاران زن در فراه باشیم».

این گفته های در حالی مطرح می شود که با آغاز نشرات رادیو صدای زن در ولایت فراه، ۱۰ رسانه ای صوتی، تصویری و چاپی فعالیت دارند و یک رسانه دیگر به نام رادیو” نوای زن “نشرات آزمایشی خود را آغاز نموده که در آینده نزدیک به فعالیت رسمی خود شروع خواهد کرد.

گزارش: پریسا زمانی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

سیمینار یک روزه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، پیرامون امنیت فزیکی و روانی خبرنگاران زن در کابل

کابل ۲۱ حمل ۱۴۰۰ و ۱۰ اپریل ۲۰۲۱ سیمینار یک روزه تحت عنوان( امنیت فزیکی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *