قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اعلامیه / پیام تسلیت مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به وفات لیلا راشد، ژورنالیست رادیو ملی افغانستان

پیام تسلیت مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به وفات لیلا راشد، ژورنالیست رادیو ملی افغانستان

کابل

۲۸ نوامبر/ ۸ قوس ۱۳۹۹

با تاسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که لیلا راشد، فارغ تحصیل فاکولته ژورنالیزم که مدت ۲۵ سال را به صفت نویسنده برنامه های رادیویی و مدیر بخش معلوماتی و تربیتی رادیو ملی افغانستان ایفای وظیفه نمود، روز گذشته ( جمعه ۷ قوس ۱۳۹۹ مطابق ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰)  به عمر ۴۲ سالگی در اثر بیماری کووید ۱۹ دنیای فانی را وداع گفت.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ

لمیه احمدزی، رییس نشرات رادیو ملی افغانستان طی مصاحبه تیلفونی به مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان گفت که این ژورنالیست زن نویسنده برنامه کورنی ژوند در رادیو ملی و مدیر بخش معلوماتی و تربیتی رادیو افغانستان که مادر دو پسر و یک دختر بود و هفده روز قبل از وفاتش در شفاخانه ای به  دلیل ابتلا به ویروس کرونا در حالیکه مشکل جدی تنفسی وی را اذیت می کرد، بستری شد، ولی به دلیل بدتر شدن وضعیت صحی اش، داعی اجل را لبیک گفت.

به گفته خانم احمدزی:« مبلغی از سوی اداره مربوطه برای خانواده وی مدنظر گرفته شده و قرار است مراسم دعاخوانی و فاتحه نیز از سوی رادیو افغانستان برای او برگزار گردد».

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان وفات خانم لیلا راشد را ضایعه بزرگ برای جامعه رسانه‌ای افغانستان دانسته ضمن عرض تسلیت برای بازماندگان و همکاران رسانه‌ای، برای متوفی جنت فردوس تمنا دارد.

خانم فریده نیکزاد ، مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ضمن ابراز نگرانی از گسترش ویروس کرونا و قربانی شدن کارمندان رسانه‌ای افغانستان، از مسوولان رسانه‌ها می‌خواهد تا تدابیر محافظتی جدی را جهت جلوگیری از نفوذ این ویروس در داخل رسانه‌های خود، وضع نمایند.

خانم نیکزاد همچنان از حکومت و صندوق کمک‌های مالی در مبارزه با کرونا در افغانستان می‌خواهد تا کمک‌های مالی مشخص را برای خبرنگاران به خصوص خبرنگاران زن که مبتلا و یا هم قربانی این ویروس می‌گردند، مدنظر بگیرند.

این در حال است که لیلا راشد، هفتمین خبرنگار و کارمند رسانه‌ای و پس از پروین رفیقی (کارمند آژانس اطلاعاتی باختر) و مینه رفیع(گرداننده برنامه های سیاسی رادیو و تلویزیون بانو) سومین ژورنالیست زن می‌باشد که در اثر این بیماری در افغانستان فوت کرده است.

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

پیام تسلیت مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به ترور ملاله میوند خبرنگار مرکز در ننگرهار

کابل ۱۰ دسمبر/ ۲۰ قوس ۱۳۹۹ با تاسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که ملاله میوند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *