قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اعلامیه / اعلامیه مرکزحمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در پیوند به روز جهانی خشونت علیه زنان

اعلامیه مرکزحمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در پیوند به روز جهانی خشونت علیه زنان

۲۵ اکتوبر/۴ قوس ۱۳۹۷

بیست و پنجم نوامبر مصادف است با روز جهانی محو خشونت علیه زنان، از این روز در افغانستان نیز در حال تجلیل می‌شود که خشونت علیه زنان به خصوص خبرنگاران زن رو به افزایش است.

۲۵ نوامبر، “روز جهانی محو خشونت علیه زنان” است. مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۱۹۹۹ میلادی روز ۲۵ نوامبر را بعنوان روز جهانی “محو خشونت علیه زنان” تعیین کرد.

آمار و ارقام که به مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ثبت گردیده نشان می دهد که خشونت ها و تهدیدات علیه خبرنگاران زن نسبت به سال گذشته نزدیک به سه برابر افزایش یافته است.

این آمار نشان می دهد که از آغاز سال جاری (جنوری۲۰۲۰) تا اکنون ۱۵ قضیه خشونت، تهدید و تحقیر در برابر خبرنگاران زن در این مرکز به ثبت رسیده است، در حالیکه در سال گذشته میلادی تنها ۶ مورد خشونت علیه ژورنالیستان زن در این مرکز ثبت گردیده بود.

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ضمن بزرگداشت از این روز از بدتر شدن وضعیت کاری و امنیتی علیه خبرنگاران زن ابراز نگرانی نموده، بیان می دارد که خبرنگاران زن در کنار متحمل شدن این همه مشکلات، با شیوع و گسترش ویروس کرونا مصوون نبوده، آنان با چالش های متعدد صحی و مالی مقابله کرده و به کار و فعالیت رسانه ای شان همچنان ادامه می دهند.

این مرکز ضمنا از حکومت افغانستان، جامعه ملل و نهاد های حامی خبرنگاران می خواهد تا مرکز را در راستای تامین حقوق خبرنگاران زن حمایت نموده و در برابر خشونت علیه این خبرنگاران ایستادگی نمایند.

با احترام

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

پیام تسلیت مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به ترور ملاله میوند خبرنگار مرکز در ننگرهار

کابل ۱۰ دسمبر/ ۲۰ قوس ۱۳۹۹ با تاسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که ملاله میوند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *