قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / یک خبرنگار زن در بلخ ادعا دارد که از سوی عالم دین مورد اهانت قرار گرفته است

یک خبرنگار زن در بلخ ادعا دارد که از سوی عالم دین مورد اهانت قرار گرفته است

بلخ

۱۱ عقرب ۱۳۹۹ و اول نوامبر ۲۰۲۰

محبوبه محمدی، خبرنگار تلویزیون ۲۴ و رادیو سلام وطندار در ولایت بلخ ادعا دارد، هنگامی که برای پوشش خبری برنامه ای زیر نام« سیرت النبی » به تاریخ ۸ عقرب ۱۳۹۹ در مرکز این ولایت مراجعه نموده بود از سوی یکی از عالمان دین به نام عبدالرووف توانا مبنی به اتهام نداشتن پوشش مناسب سر و صورتش به وی اهانت صورت گرفته است.

محبوبه محمدی به خبرنگار مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان می گوید که گفتگو کوتاهی میان او و عالم دین صورت گرفت و به دلیل نوع پوشش اش به او اجازه تهیه گزارش از جریان برنامه داده نشد.

او می افزاید:« ما که سالهاست در عرصه خبرنگاری با مشکلات امنیتی و خانوادگی مبارزه کرده و به کار می پردازیم نباید چنین افراد به روحیه ما صدمه وارد کرده و مانع کار ما شوند».

در این حال خانم مبینه ساعی، مسوول دفتر« نی » یا حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان در زون شمال با بیان این مطلب به خبرنگار مرکز می گوید که قضیه به گونه جدی در هماهنگی با نهادهای مسوول مورد بررسی قرار دارد.

خانم ساعی می افزاید که عبدالرووف توانا عالم دین که با محبوبه محمدی چنین برخورد کرده به صورت شفاهی تصریح نموده که قصد اهانت به وی را نداشته است.

از سوی هم نجیب الله مقصودی مسوول کمیته بررسی شکایات علیه خبرنگاران در وزارت امور داخله  می گوید که قرار اقدامات ابتدایی این وزارت؛ آقای توانا همه اتهامات وارده به خودش را از سوی خانم محمدی رد کرده و اظهار داشته که او به خانم محبوبه محمدی توهین ننموده بلکه چادری را به وی می داد که ایشان این عمل را توهین تلقی نموده اند.

وی افزود که وزارت داخله از خانم محبوبه محمدی خواستار ارایه اسناد و شواهد در زمینه شده است.

خواستیم دیدگاه آقای عبدالرووف توانا یکی از عالمان دین در بلخ که خانم محمدی مدعی است از سوی او توهین شده است را در این گزارش بگنجانیم، اما موفق به این کار نشدیم.

قابل یادآوری است این نخستین بار نیست که یک زن خبرنگار در ولایت بلخ بنا بر دلایلی موفق به پوشش خبری یک رویداد نمی شود، نگرانی که نهادهای حامی خبرنگاران زن در افغانستان همیشه آن را ابراز نموده اند.

انوشه انصاری/ بلخ

مطلب پیشنهادی

عدم دسترسی به اطلاعات عمده ترین چالش اطلاع رسانی خبرنگاران زن در فراه

فراه ۷ حوت ۱۳۹۹ و ۲۵ فبروری ۲۰۲۱ شماری از مسولان رسانه ها و خبرنگاران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *