قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / نشست مشورتی جهت آمادگی برای تدویراولین مجلس شورای عالی زنان

نشست مشورتی جهت آمادگی برای تدویراولین مجلس شورای عالی زنان

کابل

۲ سپتمبر/ ۱۲ سنبله ۱۳۹۹

نشست مشورتی زنان برای تدویر نخستین جلسه شورای عالی زنان، با اشتراک رهبری وزارت امور زنان، رئیس انسجام شوراهای مقام عالی ریاست جمهوری و فعالان حقوق زن و رسانه ها امروز ۱۲ سنبله ۱۳۹۹ و مطابق به ۲ سپتمبر ۲۰۲۰ در وزارت امور زنان برگزار گردید.

حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان هدف از تدویر این نشست را تعین موضوع آجندا برای نخستین جلسه شورای عالی زنان عنوان نموده، گفت:« بدون مشوره زنان در مرکز و ولایت، اجندای جلسۀ شورای عالی زنان ترتیب نخواهد شد».

خانم صافی افزود، ایجاد شورای زنان یک اساس است که زنان می توانند به وسیل آن به خاطر اشتراک و شمولیت معنادار شان در ادارات دولتی و غیر دولتی نقش خویش را ایفا نمایند.

وی اضافه کرد:« با ایجاد این شورا بزرگترین خلا که همانا رسیدن صدای زنان به گوش رهبری حکومت می باشد پر گردیده و این بر زنان کشور است تا از وجود شورا در ادارات دولتی با همبستگی و همدیگر پذیری در تمامی سطوح استفاده نمایند».

در ادامه محمد شاهپور ژمن، رئیس انسجام شوراهای ریاست جمهوری پیرامون ایجاد شورای زنان معلومات ارائه نمود.

همچنان بانو وژمه مهرزاد، معاون انسجام شوراهای ریاست جمهوری پیرامون شوراهای فعلی معلومات ارائه نمود.

در اخیر این نشست، نظریات و پیشنهادات اشتراک کننده‌گان در گروپ‌های مختلف به منظور تهیه آجندا به شکل تحریری تهیه گردید تا پس از توحید نظریات مذکور از جانب وزارت امور زنان به مقام عالی ریاست جمهوری فرستاده شود.

خانم فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان که به نمایندگی از رسانه ها در این مجلس اشتراک نموده بود ضمن ارایه پیشنهادات در رابطه به موقف زنان به خصوص خبرنگاران زن در این شورا، گفت که حضور نماینده خبرنگاران زن در این شورا یک امر حتمی بوده زیرا ژورنالیستان زن به حمایت بیشتر نیازمند اند.

قابل ذکر است که هدف از ایجاد این شورا توانمندسازی زنان، هماهنگی بین شرکای داخلی و بین‌المللی در زمینۀ ارتقای حقوق زنان، سیاست‌گذاری، پیگیری و اجرای تعهدات بین‌المللی در مورد حقوق زنان و ارزیابی فعالیت‌های آنان، می‌باشد.

مطلب پیشنهادی

عدم دسترسی به اطلاعات عمده ترین چالش اطلاع رسانی خبرنگاران زن در فراه

فراه ۷ حوت ۱۳۹۹ و ۲۵ فبروری ۲۰۲۱ شماری از مسولان رسانه ها و خبرنگاران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *