قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اعلامیه / پیام مرکز حمایت از زنان ژورنالیست به مناسبت عید سعید اضحی

پیام مرکز حمایت از زنان ژورنالیست به مناسبت عید سعید اضحی

کابل

اول آگوست و ۱۰ اسد ۱۳۹۹   

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان حلول عید سعید اضحی را به ملت غیور، به زنان قهرمان و مبارز به ویژه خبرنگاران زن تبریک عرض نموده از بارگاه ایزد منان عید پر از صمیمت، مهربانی و دور از هر نوع مشکلات طبیعی، اجتماعی، امنیتی و صحی برای هموطنان عزیز ما و همه مسلمانان جهان تمنا دارد.

عید این بار نیز در ایامی برگزار می‌گردد که افغانستان و جهان در گیر تهدید و گسترش ویروس کشنده کرونا قرار دارد از اینرو مرکز آرزو دارد که هموطنان عزیز ما به خصوص خبرنگاران زن این همه محدودیت‌های صحی را جدی گرفته و نگذراند با بی‌توجهی آنان، ویروس کرونا گسترش بیشتر از پیش در روزهای عید داشته باشد.

در ضمن مرکز، در کنار پیام تبریکی، پیشترفت در  روند صلح و پایان بخشیدن به تنش‌های سیاسی را در کشور یک اقدام مثبت برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی خوانده، از حکومت می‌خواهد تا بیشتر از قبل در راستای حفظ و پیشرفت آزادی بیان و آزادی رسانه‌ها همچنان نکهداشت موقف کاری و حقوقی خبرنگاران زن، روش‌های عملی را روی دست گیرد.

مرکز همچنان توقع دارد خبرنگاران به خصوص روزنامه نگاران زنی که در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا وظایف و درآمد مادی شان را از دست داده و خانه نشین شده اند، با آغاز کار ادارات دولتی و خصوصی دوباره از سوی ادارات مربوط شان به کار و فعالیت خبرنگاری دعوت شوند تا بتوانند به کار روزنامه‌نگاری خود مانند گذشته ادامه دهند.

در این حال فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان از حکومت و کشورهای شامل در مذاکرات صلح می‌خواهد تا در هرگونه تصامیم سیاسی جهت آوردن صلح و تدویر هرچه عاجل‌تر مذاکرات بین‌الافغانی، توجه جدی نمایند همچنان زنان را که نیمی از پیکر جامعه هستند در پروسه صلح نادیده نگیرند.

مرکز ضمن استقبال از اعلان آتش بس از سوی گروه طالبان در ایام عید، از طرف های دخیل ر جنگ می خواهد تا ازکشتن مردم بی‌گناه و حملات انتحاری دست برداشته از روند صلح حمایت کنند. همچنان از مردم افغانستان نیز می‌خواهد تا به مناسبت این روزهای مقدس و خوش از کینه و دشمنی دست برداشته برای ایجاد یک افغانستان مرفع و دور از هر نوع خصومت و برادرکشی کوشش کنند.

به آرزوی صلح سراسری و پایدار در افغانستان

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

پیام تبریکی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست به مناسبت احراز پست خانم آمنه مایار، سابق معاون مرکز و فعلا عضو بورد این نهاد به صفت رییس ناحیه پانزدهم شاروالی کابل

 کابل                                                                                                                                                ۱۹ حمل ۱۴۰۰ و ۸ اپریل ۲۰۲۱ هیات رهبری و کارمندان مرکز حمایت از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *