قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اعلامیه / اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، در پیوند به حمله بالای موتر حامل کارمندان رادیو و تلویزیون خورشید

اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، در پیوند به حمله بالای موتر حامل کارمندان رادیو و تلویزیون خورشید

کابل

۳۰ می/۱۰ جوزا ۱۳۹۹

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، حمله انفجاری به وسیله ماین کنار جاده‌ای بالای کارمندان رادیو و تلویزیون خورشید در کابل که سبب کشته شدن یک خبرنگار و یک تن از کارمندان بخش فنی و زخمی شدن ۴ تن از کارمندان دیگر این تلویزیون گردید با شدیدترین الفاظ تقبیح نموده و این گونه حملات را جنایت ضد بشری و حقوق انسانی می‌خواند.

فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ضمن ابراز تسلیت به خانواده‌های شهدا و خانوادۀ مطبوعات، برای روح شهیدا از خداوند متعال جنت برین تمنا دارد و برای زخمی‌های این حادثه، شفای عاجل آرزو می‌نماید.

این کارمندان رسانه‌ای امروز (۱۰ جوزا ۱۳۹۹) زمانیکه از دفتر به سوی خانه‌های شان در حرکت بودند در منطقه کلوله پشته، نزدیک به چهاراهی گل سرخ در کابل با ماین کنار جاده برخورد نمود که در این حمله ضمیر “امیری” خبرنگار و شفیق الله یک از کارمندان بخش تخنيک اين رسانه همچنان ۴ کارمند دیگر نهاد نامبرده مشمول یک خبرنگار زن (مدینه مروت) به شدت زخم برداشتند. مسوولیت این انفجار را تا اکنون فرد یا گروهی بر عهده نگرفته است.

این در حالی است که سال گذشته (۱۳ اسد ۱۳۹۸) نیز کارمندان این رادیو و تلویزیون از سوی افراد ناشناس به وسیله ماین مقناطیسی که در یک بایسکل جا به جا شده بود و در کنار موتر نوع کاستر کارمندان رادیو و تلویزیون خورشید در سرک پنج تایمنی در کابل انفجار داده شد که سبب زخمی شدن کارمندان رسانه‌ای خورشید به شمول یک زن گردید.

باعرض احترام

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

افغانستان : بدون تضمین آزادی رسانه‌ها، صلح عادلانه و پایدار ناممکن است

۱۳ ثور ۱۴۰۰ و ۳ می ۲۰۲۱ به مناسبت سوم ماه می روز جهانی آزادی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *