قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اعلامیه / پیام مرکز حمایت از زنان ژورنالیست به مناسبت عید سعید فطر

پیام مرکز حمایت از زنان ژورنالیست به مناسبت عید سعید فطر

کابل

۲۴ می/ ۴ جوزا ۱۳۹۹

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان حلول عید سعید فطر را به کافه ملت، به زنان قهرمان و مبارز به ویژه خبرنگاران زن تبریک عرض نموده از بارگاه ایزد منان عید پر از صمیمت، مهربانی و دور از هر نوع آفات برای هموطنان عزیز ما و همه مسلمانان جهان تمنا می‌نماید.

متاسفانه امسال عید را در ایامی برگزار می‌کنیم که افغانستان و جهان در گیر تهدید و معضله‌ای به نام ویروس کشنده کرونا است از اینرو مرکز از مردم شریف افغانستان به خصوص خبرنگاران می‌خواهد تا این محدودیت‌ها را جدی گرفته مانع گسترش بیش از حد این ویروس در ایام عید گردند.

مرکز، همچنان ضمن این پیام تبریکی، تفاهم و پایان بخشیدن به تنش‌های سیاسی را در کشور نیز یک گام مثبت برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی خوانده، اما از حکومت می‌خواهد تا بیشتر از قبل در راستای حفظ و پیشرفت آزادی بیان و آزادی رسانه‌ها، راهکارهای عملی را روی دست گیرد.

در این حال فریده نیکزاد رییس این مرکز ضمن نگرانی از عدم حضور زنان در روند مذاکرات مقامات حکومتی در این اواخر، نادیده گرفتن جامعه رسانه‌ای به خصوص زنان را در این مذاکرات، به حاشیه قرار دادن نصف جامعه و آزادی بیان خوانده، می‌افزاید:« از حکومت و کشورهای شامل در مذاکرات می‌خواهیم تا در هرگونه تصامیم سیاسی که حال و آینده افغانستان را جهت آوردن صلح و یا تدویر مذاکرات بین‌الافغانی روی دست می‌گیرند، زنان را که نیمی از پیکر جامعه هستند، نباید نادیده بگیرند».

مرکز حمایت در حالیکه ازگروه‌های مسلح مخالف می‌خواهد در این این ایام متبرک از آدم‌کشی و حملات انتحاری دست بردارند از مردم افغانستان نیز می‌خواهد تا به مناسبت این مراسم مقدس از کینه و کدورت دست برداشته برای ایجاد یک سرزمین آرام، مرفع و دور از هر نوع دشمنی و برادرکشی تلاش نمایند.

به امید صلح سراسری و پایدار در افغانستان

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

افغانستان : بدون تضمین آزادی رسانه‌ها، صلح عادلانه و پایدار ناممکن است

۱۳ ثور ۱۴۰۰ و ۳ می ۲۰۲۱ به مناسبت سوم ماه می روز جهانی آزادی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *