قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / کابل پس از قرنطین؛ خبرنگاران به کار اطلاع رسانی شان ادامه می دهند

کابل پس از قرنطین؛ خبرنگاران به کار اطلاع رسانی شان ادامه می دهند

کابل

۲۸ مارچ/۹ حمل ۱۳۹۹

پس از اجرا شدن طرح قرنطین شهر کابل از سوی کمیته اضطراری مبارزه با ویروس کرونا و کابینه، خبرنگاران به خصوص خبرنگاران زن به کار شان در رسانه ها ادامه می دهند اما با اندک تفاوت نسبت به روز های گذشته.

در نشست خبری که دیروز جمعه(۸ حمل ۱۳۹۹)  با حضور وحید عمر مشاور رئیس جمهور، سرپرست وزارت داخله، وزیر صحت عامه، والی ولایت کابل و شهردار کابل برگزار شد، اعلام گردید که سر از امروز شنبه (۹ حمل ۱۳۹۹) محدودیت‌های جدی برای سه هفته در کابل به اجرا در می‌آید.

وزیر صحت عامه در این نشست با اظهار نگرانی از گسترش ویروس کرونا در کشور گفت که این بیماری هیچ‌گونه درمان و واکسینی ندارد و تنها راه نجات از این ویروس رعایت کردن نکات وقایوی است.

او در ادامه صحبت‌هایش تراکم نفوس در کابل،‌ هوای آلوده و معتادین را خطر جدی در گسترش ویروس کرونا گفته و عملی شدن محدودیت‌های جدی در شهر کابل را الزامی دانست.

از اینرو تمام ادرات دولتی به استثنای وزارت صحت و ادارات امنیتی به مدت سه هفته تعطیل اند. اما خدمات صحی، شفاخانه‌ها، دوا فروشی‌ها و فروشگاه‌های مواد اولیه و مواد خوراکی فعال خواهند بود.

رسانه ها نیز برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تدابیری را اتخاذ نموده اند از اینرو لیلا نورانی خبرنگار رادیو کلید به خبرنگار مرکز طی تماس تلفونی گفت که کار در رادیو کلید به صورت عادی جریان دارد اما با تفاوت اینکه کار رادیو در هفته  به شفت های جداگانه تقسیم شده است و هر روز که نوبت هر کارمند بود به سر کار می رود. به گفته بانو نورانی رسانه ها برای پیشبرد کار شان و جلوگیری از ازدحام ، راهکار های متفاوت را اتخاذ نموده اند.  

از سوی هم گلدسته ایزدیار خبرنگار رادیو و تلویزیون معارف در این رابطه به مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان گفت که رادیو تلویزویون معارف برای جلوگیری از ازدحام و شیوع ویروس کرونا کارمندان شان را به دو بخش تقسیم کرده است و یک روز در میان هر بخش به کار می آید.

همچنان شگوفه صدیقی مدیرمسوول تلویزون زن ضمن ابراز صحتمندی برای مردم افغانستان از ویروس کرونا گفت که کارمندان این تلویزیون نیز مانند دیگر رسانه ها به صورت نوبتی به کار خود ادامه می دهند و نسبت به روزهای گذشته از دعوت مهمانان در تلویزیون اجتناب می کنند.

زیرا به گفتۀ وی:” صحت خبرنگار و کارمند رسانه ای مهمتر است و باید تمام رسانه ها این موضوع را جدی بگیرند و با جان خبرنگار خود بازی نکنند.”

از سوی هم هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان از مسوولان رسانه های خصوصی و دولتی تقاضا می نماید تا صحت کارمندان شان را مدنظر گرفته و آنها را به جاهای پر ازدهام نفرستند.

در ضمن این مرکز از خبرنگاران به خصوص خبرنگاران زن می خواهد تا حد امکان در خانه بمانند، در هیچ مراسمی اشتراک نکنند و تنها در صورت ضرورت از خانه‌های شان بیرون شوند.

مطلب پیشنهادی

حمایت خبرنگاران و اعضای جامعه مدنی از فرا خوان مرکز حمایت از زنان ژورنالیست

کابل ۶ سپتمبر/ ۱۶ سنبله ۱۳۹۹ به تعداد ده تن از خبرنگاران و اعضای جامعه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *