قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / توزیع رهنمود گزارش‌دهی صلح و توسعه ژورنالیزم برای مدیران رسانه‌ها در هرات

توزیع رهنمود گزارش‌دهی صلح و توسعه ژورنالیزم برای مدیران رسانه‌ها در هرات

هرات

۲ فبروری و ۱۳ دلو ۱۳۹۸

طرح رهنمود گزارش‌دهی صلح به ابتکار مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان و اتحادیه ملی ژورنالیستان به گونه مشترک تهیه و چاپ گردید.

این رهنمود که به دو زبان دری و پشتو و با تیراژ ابتدایی تقریبا ۳۰۰۰ نسخه به چاپ رسیده؛ قرار است به تمام خبرنگاران و رسانه‌ها در ولایات توزیع شود و دوره‌های آموزشی بر مبنای این رهنمود نیز برگزار گردد.

بعد از کابل؛ ‌هرات دومین ولایتی است که این رهنمود در اختیار خبرنگاران و مدیران رسانه‌های محلی قرار می‌گیرد.

فهیم دشتی مسوول اتحادیه ملی ژورنالیستان افغانستان در نشستی به همین مناسبت در مورد تاثیر رسانه‌ها در تسهیل و تدوین گزارشگری صلح، شیوه استفاده از رهنمود صلح، حمایت مدیران رسانه‌ها از گزارشگری صلح و تغییر آوردن در ذهنیت افکار عمومی برای تقویت صلح، صحبت کرد.

در این نشست غلام داوود هاشمی، معاون مالی و اداری مقام ولایت هرات گفت، رسانه‌ها با نیروی انسانی و کارکرد خلاقانه در جامعه، در مورد موضوعات مرتبط به صلح می‌توانند در این روند تسهیلات جدی به وجود آورده و اذهان عامه را روشن‌تر سازند.

از سوی هم مرضیه ابراهیمی مسوول آژانس باختر در ولایت هرات گفت که مدیران رسانه‌ها با استفاده از شیوه‌ها و راهکارهای موجود در این رهنمود می‌توانند ذهنیت جامعه را از جنگ و خشونت به سوی صلح و ثبات سوق دهند.

خانم ابراهیمی می‌گوید، متاسفانه محتوای بیشتر رسانه‌ها در افغانستان خشونت بار است و نشر برنامه‌های این چنین می‌تواند به خشونت‌ها دامن بزند.

این برنامه‌ با حضور 25 تن از مدیران رسانه‌های محلی هرات، اعضای کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت و شماری از خبرنگاران و فعالان مسایل صلح، برای یک روز در ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت برگزار شد.

گزارش: معصومه حیدری

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

تدویر نخستین ورکشاپ آموزشی« همه گیری کرونا، چالش ها و نگرانی های خبرنگاران زن» از سوی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

 کابل ۱۱ جدی ۱۳۹۹ و ۳۱ دسمبر ۲۰۲۰ ورکشاپ آموزشی« همه گیری کرونا، چالش ها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *