قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / تدویر جلسه مشورتی پیرامون مسوده پالیسی رسانه‌های همگانی

تدویر جلسه مشورتی پیرامون مسوده پالیسی رسانه‌های همگانی

کابل

۲۱ جنوری/ اول دلو ۱۳۹۸

جلسه مشورتی، نظر‌خواهی پیرامون مسوده پالیسی رسانه‌های همگانی روز سه شنبه اول دلو ۱۳۹۸ خورشیدی مطلبق به ۲۱ جنوری ۲۰۱۹ در کابل برگزار گردید.

در این جلسه که خانم حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، اعضای شورای عالی رسانه‌ها، مسوولان رسانه‌های کشور، خبرنگاران و تعدادی از مهمانان اشتراک ورزیده بودند در مورد مسوده پالیسی رسانه‌های همگانی با راه اندازی گروپ‌های مشورتی به وسیله اشتراک‌کنندگان جلسه، نظریات و پیشنهادات مشخصی ارایه گردید.

خانم حسینه صافی گفت که جهت تصویب پالیسی رسانه‌های همگانی؛ شورای عالی رسانه‌ها، نظریات ارایه شده در جلسه کنونی را یک بار دیگر تحت بررسی قرار داده و نیز پیشنهادات دیگر از مسوولان رسانه‌ها را از طریق فدراسیون ژورنالیستان افغانستان جمع‌آوری و تحت غور قرار خواهد داد.

او افزود:« امیدواریم سرانجام همه دست‌اندرکاران رسانه‌ای، شورای عالی رسانه‌ها در همکاری با مسوولان رسانه‌ها در آینده نزدیک با مشوره‌دهی و پیشنهادات مفید شان بتوانند، پالیسی نشرات رسانه‌های همگانی را به تصویب برسانند».

در این جلسه خانم فریده نیکزاد، رییس مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در حالیکه راه اندازی این جلسه مشورتی را گام موثر برای تصویب روش و پالیسی بهتر نشرات در رسانه‌های کشور دانست، گفت:« مسوولان رسانه‌ها و اعضای شورای عالی رسانه‌ها با شریک نمودن مشوره‌ها و نظریات شان می‌توانند پالیسی مشترکی را برای نشرات رسانه‌های کشور تصویب نمایند تا با این اقدام نیک، رسانه‌ها بتوانند کار و فعالیت مثمرتر و ارزنده‌تری را در نشرات شان انجام دهند.

قابل ذکر است که طرح قانون رسانه‌های همگانی به‌ تأسی از حکم ماده سی و چهارم قانون اساسی افغانستان؛ به‌ منظور تنظیم امور مربوط به فعالیت رسانه‌های همگانی وضع گردیده است که با توجه به اشکالات و کاستی‌های موجود در این  قانون، در سال ۱۳۸۸ آماده طی مراحل گردید که با ایجاد شورای عالی رسانه‌ها در همکاری با نهادهای رسانه‌ای و مسوولان رسانه‌ها، برای تصویب آن تلاش‌های شان در این اواخر به خرج می‌دهند و با تدویر جلسات متعدد زمینه را برای جا دادن پیشنهادات جدید شان در قانون رسانه‌های همگانی مهیا می نمایند.‌

مطلب پیشنهادی

حمایت خبرنگاران و اعضای جامعه مدنی از فرا خوان مرکز حمایت از زنان ژورنالیست

کابل ۶ سپتمبر/ ۱۶ سنبله ۱۳۹۹ به تعداد ده تن از خبرنگاران و اعضای جامعه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *