قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / چاپ هفته‌نامه شهربانو، زمینه کار رسانه‌ای را برای تعدادی از خبرنگاران زن در بغلان فراهم کرده است‎

چاپ هفته‌نامه شهربانو، زمینه کار رسانه‌ای را برای تعدادی از خبرنگاران زن در بغلان فراهم کرده است‎

بغلان 

۶ جنوری  و ۱۶ جدی ۱۳۹۸

هفته‌نامه شهربانو که در این هفته شماره هشتم آن به چاپ رسید، از بدو تاسیس تا حال با امکانات ناچیز خود توانسته مسایل روز، مشکلات، نارسایی‌های جامعه و به خصوص در مورد خشونت‌ها علیه زنان و کودکان همچنان از دستآوردهای زنان و دیگر مسایل نیز گزارش‌ها و اخبار جالب و موثق را به نشر برساند.

مسوولان این هفته‌نامه، تاسیس و فعالیت این رسانه را در کنار دیگر رسانه‌ها که در بغلان فعالیت دارند، بزرگترین دستآورد برای زنان رسانه‌ای و همه مردم بغلان دانسته اند.

رحیمه عثمانی، رییس و صاحب امتیاز این هفته‌نامه می‌گوید با آنکه در ایجاد این هفته‌نامه با مشکلات فراوانی از جمله چالش‌های اقتصادی، نبود امنیت و دیگر مشکلات رو به رو شده‌اند، اما کار و مسوولیت خود را به شکل احسن آن انجام می‌دهند. او افزود:« کارمندان این نشریه با تاسیس آن به همه هویدا ساختند که زنان امروز، زنان چند سال قبل نیستند. برعکس شجاع و فعال‌تر از گذشته اند».

خانم رحیمه اضافه نمود که همه زنان به خصوص خبرنگاران زن که چراغ و زبان جامعه هستند، باید از حقوق حقه دیگر زنان دفاع نموده و شجاعانه به مبارزات شان ادامه بدهند.

از سوی هم مرضیه اکبری، مدیر مسوول این هفته‌نامه در مصاحبه به مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، گفت:« تاسیس این نشریه توسط زنان رسانه‌ای، نمایانگر علاقه بیش از حد زنان به کار و فعالیت خبرنگاری می‌باشد».

خانم اکبری اضافه کرد که در مجموع زنان به خصوص خبرنگاران زن در بغلان توانایی کار و فعالیت در همه بخش‌ها را دارند، اما نبود امنیت و پروژه‌های انکشافی برای ظرفیت‌سازی زنان مانع بزرگ برای کار و فعالیت بهتر آنان شده است.

در این حال فروزان یعقوبی، گزارشگر این هفته‌نامه گفت با آنکه خبرنگاری را به شکل مسلکی آن فرا گرفته است و تجربه کافی هم از کار رسانه‌ای دارد، اما مدت زیادی را بدون وظیفه در خانه سپری نموده بود. وی از اینکه توانسته کار و فعالیت خبرنگاری را در هفته‌نامه شهربانو آغاز کند، ابراز خرسندی نموده، اضافه کرد:« با شروع کار و فعالیت هفته‌نامه شهربانو، در کنار من برای دیگر زنان هم که علاقه به فعالیت‌های خبرنگاری دارند، زمینه کار فراهم گردید و این اقدام نیک می‌تواند برای اتخاذ موقف بهتر زنان خبرنگار موثر واقع گردد».

از سوی هم رمزیه احمدی که چند سال است به صفت خبرنگار در بغلان ایفای وظیفه می‌نماید، گفت  این یک فرصت خوب برای زنانی که علاقمند کار در رسانه‌ها هستند، می‌باشد.

قابل ذکر است، فعلا ولایت بغلان دارای چند رسانه دیداری، شنیداری و چاپی می‌باشد که همه دچار مشکلات مالی و چالش‌های امنیتی هستند، ولی فعالیت هفته‌نامه شهربانو در چنین وضعیت، یک نوید تازه برای خانواده رسانه‌های افغانستان و به خصوص رسانه‌های بغلان می‌باشد.

گزارش: آمنه وردگ

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

کنفرانس مطبوعاتی مرکز مبنی بر ارایه‌ای گزارش تحقیقی از آمار و وضعیت خبرنگاران زن در افغانستان، در کابل برگزار گردید

کنفرانس مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان به مناسبت سومین سالگرد تاسیس‌اش و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *