قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / اطلاعیه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، در رابطه به امضای تعهد تیم «امنیت و عدالت» با کمپاین ریاست جمهوری این مرکز

اطلاعیه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، در رابطه به امضای تعهد تیم «امنیت و عدالت» با کمپاین ریاست جمهوری این مرکز

به کاندیداهای رای دهید که از حقوق خبرنگاران زن حمایت می‌کنند

به ادامه کمپاین منشور منع آزار و اذیت خبرنگاران زن در رسانه‌ها و کمپاین‌های انتخاباتی، مرکز حمایت از زنان ژورنالیست درافغانستان، جهت حمایت و دفاع از حقوق خبرنگاران زن، کمپاین “به کاندیدهای رای دهید که از حقوق خبرنگاران زن حمایت می‌کنند” را دو شنبه ۱۱ سنبله ۱۳۹۸ آغاز کرد.

هدف از این کمپاین از یک جهت، حمایت از کاندیدها‌ی ریاست جمهوری است که از حقوق زنان به خصوص ژورنالیستان زن با تعهد شان در قبال اجرایی شدن و تطبیق یکسان قوانین، حمایت و دفاع می‌کنند و از جانب دیگر بهرمند شدن از سهم و مشارکت زنان در انتخابات می‌باشد.

طی این کمپاین محمد حکیم تورسن، عبدالطیف پدرام، نورالحق علومی و داکتر فرامرز تمنا کاندیداهای ریاست جمهوری با امضا به پای طرح پیشنهادی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، تعهد نمودند که با به دست آوردن بیشترین آراء و موفق شدن در انتخابات ریاست جمهوری، از حقوق زنان به خصوص حقوق خبرنگاران زن دفاع می‌کنند.

در ادامه کمپاین، به تاریخ ۳ میزان ۱۳۹۸ تیم انتخاباتی « امنیت و عدالت» به رهبری رحمت‌الله نبیل، به کمپاین منشور منع آزار و اذیت خبرنگاران زن در رسانه‌ها، با مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، پیوست.

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، بالای کاندیداهای دیگر این دوره ریاست جمهوری که هنوز با این کمپاین نپیوسته اند، یک بار دیگر هم تا رسیدن تقویم انتخابات ( ۶ میزان) صدا می‌زند و آنان را دعوت می‌نماید که از این کمپاین مرکز، جهت حفظ و تامین حقوق زنان خبرنگار، حمایت خود را اعلان نمایند.

مرکز، همچنان از همه خبرنگاران به ویژه خبرنگاران زن، رسانه‌ها، جامعه مدنی و نهادهای مدافع حقوق بشر می‌خواهد این آواز را برای حفظ ارزش‌ها و حقوق ژورنالیستان زن بلند کنند« به کاندیداهای رای دهید که از حقوق خبرنگاران زن حمایت می‌کنند».

سازمان گزارش‌گران بدون مرز، سازمان جهانی دفاع از آزادی رسانه‌ها در همکاری با مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان نیز از این کمپاین حمایت خود را اعلام کرده است.

مطلب پیشنهادی

عدم دسترسی به اطلاعات عمده ترین چالش اطلاع رسانی خبرنگاران زن در فراه

فراه ۷ حوت ۱۳۹۹ و ۲۵ فبروری ۲۰۲۱ شماری از مسولان رسانه ها و خبرنگاران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *