قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اعلامیه / اطلاعیه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، در رابطه به کمپاین ریاست جمهوری

اطلاعیه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، در رابطه به کمپاین ریاست جمهوری

به کاندیداهای رای دهید که از حقوق خبرنگاران زن حمایت می‌کنند

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست درافغانستان، به ادامه کمپاین منشور منع آزار و اذیت خبرنگاران زن در رسانه‌ها و کمپاین‌های انتخاباتی، جهت حمایت و دفاع از حقوق خبرنگاران زن، کمپاین “به کاندیداهای رای دهید که از حقوق خبرنگاران زن حمایت می‌کنند” را دو شنبه ۱۱ سنبله ۱۳۹۸ آغاز کرد.

هدف از این کمپاین از یک جهت، حمایت از کاندیدا‌های ریاست جمهوری است که از حقوق زنان به خصوص روزنامه نگاران زن با تعهد شان در قبال اجرایی شدن و تطبیق یکسان قوانین، حمایت و دفاع می‌کنند و از جانب دیگر بهرمند شدن از سهم و مشارکت زنان در انتخابات می‌باشد.

طی این کمپاین محمد حکیم تورسن، عبدالطیف پدرام، نوالحق علومی و داکتر فرامرز تمنا کاندیداهای ریاست جمهوری با امضا به پای طرح پیشنهادی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان از این کمپاین حمایت نموده و تعهد نمودن تا با به دست آوردن بیشترین آراء و کامیاب شدن در انتخابات ریاست جمهوری، از حقوق زنان به خصوص حقوق خبرنگاران زن حمایت می‌کنند.

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، بالای کاندیداهای دیگر این دوره ریاست جمهوری که هنوز با این کمپاین نپیوسته اند، صدا می‌زند و آنان را دعوت می‌نماید تا از این کمپاین مرکز، جهت حفظ و تامین حقوق زنان روزنامه‌نگار حمایت خود را اعلان بدارند.

مرکز هم چنان از همه خبرنگاران به ویژه خبرنگاران زن، رسانه‌ها، جامعه مدنی و نهادهای مدافع حقوق بشر می‌خواهد این آواز را برای حفظ ارزش‌ها و حقوق ژورنالیستان زن  بلند کنند “ به کاندیداهای رای دهید که از حقوق خبرنگاران زن حمایت می‌کنند”

سازمان گزارش‌گران بدون مرز، سازمان جهانی دفاع از آزادی رسانه‌ها در همکاری با مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان نیز از این کمپاین حمایت خود را اعلام کرده است.

مطلب پیشنهادی

اعلامیه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، در رابطه به حمله بالای قطب الدین کوهی خبرنگار فاریاب

۲۵ دلو ۱۳۹۹ و ۱۳ فبروری ۲۰۲۱ مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان حمله …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *