قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / اشتراک زنان کندهاری در انتخابات آینده

اشتراک زنان کندهاری در انتخابات آینده

  کندهار

۲۴ سپتمبر/۲ میزان ۱۳۹۸

مسوولان ریاست زنان کندهار می گویند که برای اشتراک زنان در انتخابات پیشرو، برنامه های مختلف تشویقی را آغاز نموده اند.

رسم و رواج ها ومحدودیت های کلتوری هنوز هم به عنوان چالش بزرگ اجتماعی در برابر زنان رای دهنده به حساب می آید.

رییس امور زنان بانو رقیه اڅکزی می گوید که در انتخابات پارلمانی گذشته ، اشتراک زنان قابل توجه بود. خانم اڅکزی اضافه می کند که برای اشتراک در انتخابات ریاست جمهوری نیز آنان می خواهند زنان را تشویق نمایند.

وی افزود که ریاست امور زنان با همکاری تعدادی از نهاد های همکار در جهت آگاهی عامه در رابطه به انتخابات برنامه های زیادی را عملی نموده اند.

بانو اڅکزی گفت:” زنان در جریان های مردم سالاری نقش سازنده دارند ، ما دیدیم که در انتخابات پارلمانی تعداد زیاد زنان اشتراک نموده بودند ؛ این خود نشان دهنده این است که زنان می خواهند با رای خود کسی را انتخاب کنند که برای حل مشکلات شان توجه داشته باشد. حالا هم برای آن ها از طریق برنامه های آگاهی عامه تفهیم می گردد که رای شان چقدر ارزش دارد و آن ها باید از این حق شان استفاده کنند.”

از سویی هم مسوولان کمسیون انتخابات می گوید که برای زنان نیز در هر مرکز رای دهی، صندق های رای دهی در نظر گرفته شده است.

رییس کمسیون انتخابات کندهار ایمل عبدالله می گوید که در کندهار محل های جداگانۀ رای دهی برای زنان در نقاط مختلف مشخص گردیده است.

وی افزود که کارکنان زن کمسیون انتخابات برای آگاهی دهی زنان رای دهنده  برنامه های خاص را عملی نموده اند و این پروسه هنوز هم ادامه دارد.

وی افزود:” به اساس ثبت نام در نقاط مختلف کندهار مطابق پلان ترتیب شده ، برای زنان رای دهنده نیز صندق های رای مشخص گردیده و زنان در هر جاییکه ثبت نام نموده اند، در نزیک ترین مرکز رای دهی می روند و رای خود را برای کاندید مورد علاقه خود می دهند.”

همچنان رای دهندگان زن می گویند که آن ها نیز برای رای دادن تیاری دارند و روز انتخابات به کاندید مورد علاقۀ خود رای خواهند داد. اما آن ها در روز انتخابات خواهان حل بعضی مشکلات نیز استند.

باشندۀ شهر کندهار حلیمه می گوید که در روز انتخابات نبود ترانسپورت بزرگترین مشکل است. وی در روز انتخابات خواهان آماده ساختن ترانسپورت عامه برای زنان است.

بانو حلیمه می افزاید که در انتخابات پارلمانی گذشته به سبب مشکلات امنیتی زنان با مشکل زیاد خود را تا مراکز رای دهی می رساندند. او تاکید دارد که در روز انتخابات جهت انتقال زنان به مراکز رای دهی مسوولان امور از قبل در قسمت تهیه ترانسپورت برای زنان توجه نمایند. باشنده دیگر شهر کندهار پروین نیز از نبود ترانسپورت شاکی است.

در کندهار برای رای دادن در کل ۵۲۲۹۸۴ تن ثبت نام نموده اند که زنان نیز شامل این تعداد می باشند.

مطلب پیشنهادی

به ادامه کمپاین های مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، در پیوند به گفتگوی های روند صلح

بیش از ۱۰  تن از مسوولان رسانه ها با امضا در بیانیه مطبوعاتی مرکز حمایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *