قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / ایجاد میکانیزم مشترک هماهنگی جهت آگاهی‌دهی میان شبکه زنان و رسانه‌ها

ایجاد میکانیزم مشترک هماهنگی جهت آگاهی‌دهی میان شبکه زنان و رسانه‌ها

۲۵ سنبله/ کابل

شبکه زنان افغان مجلس هماهنگی با رسانه‌ها را در رابطه به انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸ به هدف ایجاد میکانیزم مشترک هماهنگی جهت آگاهی‌دهی برای اشتراک وسیع زنان و نظارت بهتر از پروسه انتتخابات، پوشش مطبوعاتی فعالیت‌ها و شریک ساختن معلومات درست و موثق از طریق رسانه‌ها از این پروسه ملی را در دفتر مرکزی شبکه زنان افغان دایر نمود.

دراین مجلس نظریات و پیشنهادات هردو جانب مطرح و روی توافقات لازم برای همکاری وهماهنگی مشترک در این مرحله اساس و سرنوشت‌ساز کشورصورت گرفت.

ماری اکرمی، مسوول شبکه زنان، گفت:«زنان به خصوص خبرنگاران زن می‌توانند در انعکاس واقعیت‌ها و نقش و سهم زنان در روند انتخابات و هم در روز انتخابات سهم بارزی داشته باشند».  وی افزود که زنان خبرنگار در روز انتخابات در کنار فعالیت‌های رسانه‌ای شان می‌توانند اصل بی‌طرفی شان را حفظ و اصل پروسه انتخابات را با شفافیت کامل آن به مردم برسانند.  

شایسته صافی خبرنگار آزاد در کابل، در مورد موثریت ایجاد میکانیزم مشترک هماهنگی جهت آگاهی‌دهی میان شبکه زنان و رسانه‌ها، گفت:« تا اندازه‌ای می‌تواند این سیستم جهت آگاهی‌دهی زنان ممد واقع گردد، اما از اینکه زنان در نقاط دوردست کشور و قریه‌های که هنوز تحت امر مردان خانواده‌های شان قرار دارند و صلاحیت رای‌دهی به خواست خود را ندارند، این میکانیزم آنچنان که باید موثر واقع شود، نمی‌شود».

از سوی هم لیمه سپیسلی، خبرنگار تلویزیون ولسی جرگه گفت که ایجاد میکانیزم هماهنگی میان زنان به خصوص زنان خبرنگار، زمینه خبررسانی و حل مشکلات خبرنگاران زن را مهیا و راه حل مشکلات آنان را نیز میسر می‌کند.

قابل ذکر است، شبکه زنان افغان بیش از بیست سال است در راستای مصوونیت اجتماعی و حقوقی زنان افغان، فعالیت‌های چشمگیری را انجام می‌دهد و در حل قضایایی حقوقی زنان با کار و فعالیت در بخش دادخواهی، به زنان افغان مصدر خدمات شایانی قرار گرفته است.

مطلب پیشنهادی

یگانه خبرنگار زن در زابل ، خواهان سهم بیشتر بانوان خبرنگار در این ولایت شد

زابل ۲۲ جولای/ اول اسد ۱۳۹۹ گلالی کریمی تنها خبرنگار زن که در رسانه های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *