قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / برگزاری ورکشاپ آموزشی ارتقای ظرفیت گزارش‌دهی در ایام انتخابات ریاست جمهوری برای خبرنگاران زن در بلخ

برگزاری ورکشاپ آموزشی ارتقای ظرفیت گزارش‌دهی در ایام انتخابات ریاست جمهوری برای خبرنگاران زن در بلخ

مزارشریف

۱۴ سپتمبر و ۲۳ سنبله ۱۳۹۸

ورکشاپ آموزشی دو روزه به هدف ارتقای ظرفیت زنان خبرنگار در شمال کشور به منظور تقویت سلامت انتخابات و افزایش مشارکت زنان در این پروسه از سوی “مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان” به همکاری  مرکز اروپایی حمایت از انتخابات در شهر مزار شریف برای خبرنگاران زن برگزار گردید.

عظیمه جلیل، ترینر مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، می‌گوید:« این ورکشاپ آموزشی غرض رفع چالش‌ها در روند انتخابات و آگاهی زنان خبرنگار از مسایل انتخاباتی، راه اندازی شده است تا سطح آگاهی خبرنگاران زن از مسایل انتخاباتی تقویت و نحوه گزارش‌دهی بهتر برای آنان آموزش داده شود».

وی افزود که این برنامه از سوی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان قبلا در ولایت‌های کابل و هرات نیز برای خبرنگاران زن راه اندازی شده بود و در روزهای نزدیک در ولایت پروان و بار دوم هم در کابل با اشتراک خبرنگاران زن از ولایت‌های مختلف تدویر خواهد یافت.

باید گفت که در این ورکشاپ آموزشی دو روزه، ۲۰ تن از خبرنگاران زن از ولایت‌های بلخ، سمنگان، جوزجان و فاریاب نیز شرکت کرده بودند.

اشتراک‌کنندگان این برنامه آموزشی، راه اندازی چنین ورکشاپ‌ها را برای بلند بردن سطح آگاهی و نیز گزارش‌دهی بهتر جهت شفافیت انتخابات مهم دانسته و تاکید بر دوام اینگونه برنامه‌ها در سطح کشور برای خبرنگاران شدند.

مهدیه مهریار، یکی از اشتراک کنندگان، ضمن قدردانی از رهنمایی‌های مفید این برنامه، گفت:« چنین ورکشاپ‌های آموزشی در ولایت‌ها برای زنان خبرنگار خیلی مفید و موثر بوده و جهت ارتقاء ظرفیت آنها نیز سودمندی خود را دارد».

شیلا، خبرنگار محلی ولایت سمنگان و یکی از اشتراک‌کنندگان این برنامه آموزشی، در مورد گفت:

« واقعا در این ورکشاپ آموزشی، مسایلی را در مورد انتخابات فرا گرفتیم که در کار و فعالیت رسانه‌ای ما در ایام انتخابات موثریت خاص خود را دارد».

او افزود که رسالت خبرنگاران در چنین پروسه‌های مردمی خیلی مهم است و گزارش‌دهی خوب هم می‌تواند، روند مردمی مثل انتخابات ریاست جمهوری را به شکل خوب و شفاف آن تبارز دهد.

قابل ذکر است که این برنامه‌های آموزشی در حالی راه‌اندازی گردید که کمتر از یک ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مانده است و رسانه‌ها و به خصوص خبرنگاران در راستای اطلاع‌دهی از این روند، نقش مهم و ارزنده‌‌ای را ایفا می‌کنند.

گزارش: وحیده فیضی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

 

مطلب پیشنهادی

عدم دسترسی به اطلاعات عمده ترین چالش اطلاع رسانی خبرنگاران زن در فراه

فراه ۷ حوت ۱۳۹۹ و ۲۵ فبروری ۲۰۲۱ شماری از مسولان رسانه ها و خبرنگاران …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *