قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / برافراشتن بزرگترین بیرق توسط زنان در کابل

برافراشتن بزرگترین بیرق توسط زنان در کابل

 

کابل

۲۲ آگست / ۳۱ اسد ۱۳۹۸

زنان به ابتکار شبکه زنان افغان، پنجشنبه 31 سنبله، بزرگترین بیرق کشور را به مناسبت صدمین سالروز استرداد استقلال کشور و صدمین سال نهضت زنان افغان در تپۀ وزیرمحمداکبر خان برافراشتند.

شاهدخت اندیا ( دختر شاه امان‌الله خان) و شماری از زنان فعال مدنی، نهادهای حمایت از زنان و خبرنگاران زن که در این برنامه اشتراک نموده بودند، ضمن تقدیر از این ابتکار شبکه زنان افغان، آرزوی صلح سراسری به تمام مردم کشور را نیز نمودند.

شاهدخت اندیا، ضمن تبریکی صدمین سالروز استرداد استقلال کشور و همچنان صدمین سال نهضت زنان افغان، از شهامت و وطن‌دوستی زنان افغان تقدیر نمود و گفت:” مادرم ( ملکه ثریا ) همواره به حضور فعال و پررنگ زنان افغانستان در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تاکید میوزید”.

در این همایش ماری اکرمی، رییس شبکه زنان افغان هدف از به اهتزاز درآوردن بزرگترین بیرق ملی کشور توسط زنان را قدردانی از آزادی کشور و سهم فعال زنان افغان عنوان نموده، افزود که زنان افغانستان همیشه ثابت نموده‌اند که با یک صدا و یک دست صدای آزادی‌خواهی شان را به جهانیان می‌رسانند.

از سوی هم رییس بورد شبکه زنان افغان، ضمن تبریکی صدمین سالروز پرافتخار استقلال کشور افزود که زنان افغانستان صلح می‌خواهند و زمانیکه در سراسر کشور صلح دایمی برقرار باشد، هیچ مشکلی مانع حضور زنان در سطوح مختلف جامعه جهت کار و فعالیت بهتر آنان وجود نخواهد داشت.

در ضمن حسینه صافی، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور طی سخنانش گفت که شبکه زنان به نمایندگی از دیگر زنان افغان بار دیگر با این ابتکار بی پیشینه شان ثابت کردند که همیشه در تمام عرصه‌های ملی سهیم هستند.

خانم صافی همچنان افزود:« زنان افغانستان همواره کوشیده اند تا راه پیشرفت و ترقی را برای زنان نسل بعدی باز کنند و الگوی خوب برای آنها باشند».

گفتنی است که به مناسبت صدمین سالروز استرداد استقلال کشور، برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری، تزیین جاده‌ها و اماکن عمومی با اشتراک هزارها تن از هموطنان ما در سراسر کشور برگزار گردید که استقبال از جشن آزادی در کشور را متفاوت تر از سال های قبل به نمایش گذاشت.

 

گزارش: بهشته ایوبی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

 

مطلب پیشنهادی

کاهش ۵۰ درصدی خبرنگاران زن در فاریاب

فاریاب ۲۵ نوامبر و ۴ قوس ۱۳۹۸ خبرنگاران زن در فاریاب می‌گویند که نبود امنیت، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *