قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / کمیته های خیالی در میدان وردک، فرصت های کاری را از خبرنگاران گرفته است

کمیته های خیالی در میدان وردک، فرصت های کاری را از خبرنگاران گرفته است

 

میدان وردک

۲۰ آگست/ ۲۹ اسد ۱۳۹۸

 

در میدان وردگ موجودیت کمیته های خیالی در کنار خبرنگاران مرد، فرصت های زیاد کاری ، آموزشی و پیشرفت بانوان خبرنگار را نیز از آن ها گرفته است.

در کنار این ، خبرنگاران یاد آور شدند که کمیته های خیالی تنها به خاطر مشهور ساختن و پیشرفت کاری یک تعداد از کارمندان دولتی ساخته شده اند که هیچگونه شکل تشکیلات رسمی و یا غیر رسمی را ندارد.

آقای نجیب الله فکرمن آمر معلومات ریاست اطلاعات و کلتور این ولایت نیز در رابطه به موضوع یاد آور شد که یکی از عوامل کاهش فعالیت های رسانه ها در این ولایت موجودیت کمیته های خیالی می باشد.

آقای فکرمن افزود:” کمیته های یاد شده محدود بوده و بر اساس سلیقه های شخصی بعضی از اشخاص و افراد دولتی  به شکل غیر رسمی ساخته شده است. ریاست اطلاعات و کلتور در جهت از بین بردن و شناسایی این کمیته ها به مردم و احترام به مسلک مقدس خبرنگاری و رسانه ها متعهد است.”

شریفه هوتک کارمند یکی از رسانه های محلی می گوید:” موجودیت کمیته های خیالی حمایت از خبرنگاران، سبب گردیده که خبرنگاران یک کمیته منسجم و همه شمول نداشته باشند و از سهم گرفتن در برنامه های آموزشی نهاد های حمایت از خبرنگاران مرکز بی بهره بمانند.”

بانو هوتک اضافه نمود که برنامه های حکومت و رسانه های مشترک را نیز به چالش مواجه ساخته است. او از حکومت می خواهد که با مسوولان این کمیته ها برخورد قانونی صورت گیرد، تا فاسد ، غاصب و علاقمندان قدرت به اهداف منفی خویش نرسند و به پنجه های قانون سپرده شوند.

خالده جلیلزی کارمند یکی دیگر از رسانه های محلی طی سخنانش چنین گفت:” موجودیت کمیته های خیالی در رسانه ها سبب کاهش خبرنگاران ، به خصوص خبرنگاران زن شده است که خبرنگاران را از نظر ادارات دور ساخته و به خاطر بدل نمودن نام حکومت و رسانه ها ، عامل اصلی موجودیت همین کمیته های خیالی می باشد.”

بانو جلیلزی  یاد آور شد که کمیته های خیالی در قانون و نهاد ها و کمیته های خبرنگاران جا ندارند. رسانه ها و نهاد های حامی آن ها باید در از بین بردن و شناساندن این کمیته ها به مردم ، گام های استوار بردارند تا مقام و عزت رسانه ها حفظ گردد و به نهاد های حقیقی حمایت از خبرنگاران احترام قایل شود.

اجمل عثمانی رییس یکی از رسانه های صوتی خصوصی حمایت از زنان در میدان وردگ ، موجودیت کمیته های خیالی را تایید نموده می گوید که موجودیت کمیته های خیالی بر فعالیت های خبرنگاران تاثیر منفی دارد و جلو مسلکی شدن خبرنگاران به خصوص بانوان خبرنگار را گرفته است.

آقای عثمانی موجودیت کمیته های خیالی را کمی و کاستی و عدم توجه نهاد های ارزیابی کننده رسانه ها و فعالیت های رسانه یی می داند و می افزاید که اگر هر سال از همه رسانه های ولایتی بازدید و ارزیابی صورت گیرد و کمیته های مشترک حکومت و رسانه ها ایجاد و مستقل گردد ، جهت نگهداشتن مقام و نام رسانه ها  یک گام بزرگ خواهد بود.

خبرنگاران زن در میدان وردگ از دولت و متحدین خارجی ، خواهان ایجاد کمیته های حمایت از زنان و مردان خبرنگار استند ، تا خبرنگاران بتوانند مشکلات و خواسته های خود را به گوش مسوولان برسانند و نیز در چوکات قانون آزادی بیان مشکلات جامعه را برملا سازند.

کمیته ها ونهاد های مستقل در مسلکی ساختن خبرنگاران و بلند بردن کیفیت فعالیت های رسانه ای نقش بارز و سازنده ای داشته می تواند.

به خاطر داشته باشیم که میدان وردگ از جمله ولایاتی است که موجودیت کمیته های یاد شده در آن عام و زیاد است.

 

گزارش: آسیه وردک

 

مطلب پیشنهادی

گسترش ویروس کرونا، خبرنگاران زن در رسانه‌های غزنی را خانه‌نشین کرده است

غزنی ۲۸ اپریل/ ۹ ثور۱۲۹۹ افزایش بیماری کووید ۱۹ درغزنی تاثیرات منفی را بالای کار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *