قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / فراهم شدن بیمه جانی برای کارمندان موبی گروپ

فراهم شدن بیمه جانی برای کارمندان موبی گروپ

کابل

۲۴ جون/ ۴ سرطان ۱۳۹۸

موبی گروپ با امضای قرارداد با یک شرکت خصوصی (افغان بیمه) طی کنفرانس مطبوعاتی دوشنبه ( ۴ سرطان ۱۳۹۸) برای تمام کارمندانش بیمه جانی را فراهم کرد.

فهیم دشتی مسوول اتحادیه ژورنالیستان افغانستان و عضو فدراسیون که در این نشست حضور داشت ضمن قدردانی از این قرارداد گفت که موبی گروپ ( تلویزیون طلوع، طلوع نیوز، تلویزیون لمر، رادیو آرمان و رادیو اراکوزیا)  در فراهم نمودن خدمات برای کارمندان خود همیشه پیشگام بوده است و به گفته وی:” این اقدام نیک موبی گروپ باید یک الگو برای دیگر رسانه‌ها باشد.”

آقای دشتی ضمنا از نهادهای مربوطه خواست تا در تطبیق قوانین در عرصه مطبوعات و مقرره طرز تاسیس رسانه‌ها، اقدامات جدی را روی دست گیرند.

از سوی هم نادر نادری سفیر آزادی بیان و رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، ضمن سخنانش در این نشست گفت که سکتورهای خصوصی و رسانه‌ها باید اقدام موبی گروپ را الگو قرار بدهند و خود را در فراهم نمودن بیمه صحی و بیمه تقاعد برای کارمندان شان مکلف نمایند.

همچنان وحید عمر، مشاور رییس جمهور در امور روابط عامه و استراتیژیک که در این نشست حضور داشت گفت، خبرنگاران همواره از خط مقدم جنگ گزارش تهیه می‌کنند و مصوونیت جانی هم ندارند از اینرو فراهم نمودن بیمه صحی برای شان نیاز مبرم است. وی افزود که حکومت و رسانه‌ها مکمل یکدیگر اند و باید روحیه همکاری میان شان وجود داشته باشد.

از سوی هم سید آقا فاضل سانچارکی معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ، تهدیدات امنیتی در برابر رسانه‌ها یک مشکل جدی عنوان نموده در ادامه گفت:” در کشور ما خبرنگاران به صورت هدفمندانه از سوی افراد و گروه‌های مسلح مورد حمله قرار می‌گیرند که حکومت باید تامین مصوونیت جانی و اجتماعی خبرنگاران را در اولویت قرار دهد”.

فرشته هاشمی خبرنگار کلید گروپ، بیمه صحی را یک ضرورت حتمی خبرنگاران دانسته و می گوید:”در چنین شرایط جنگی و اقتصاد پایین که رسانه ها نمی حتا تواند معاش کارمندان شان را به موقع فراهم نماید، بیمه صحی و جانی برای هر خبرنگار نیاز می باشد.”

همچنان یلدا گردشی گزارشگر تلویزیون میوند فراهم شدن بیمه صحی برای کارمندان موبی را اقدام نیک دانسته و گفت که اگر بیمه صحی و بیمه تقاعد برای عموم خبرنگاران در کشور فراهم گردد یک کارکرد خوب و مطمین است تا خبرنگاران با رویه بهتر فعالیت نمایند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌گردد که در این اواخر ده‌ها خبرنگار به خصوص خبرنگاران زن به دلیل افزایش ناامنی در کشور، فعالیت‌های رسانه‌ای شان را ترک کرده‌اند، در حالیکه نقش پررنگ خبرنگاران به خصوص خبرنگاران زن در کشور توانسته است مشکلات جدی و پوشیده سال‌های قبل را برملا و مردم را از انواع خشونت‌ها و فساد مالی در سطح کشور باخبر سازد.

گزارش: بهشته ایوبی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

تدویر نمایشگاه بزرگ مطبوعات افغانستان در کابل

کابل ۵ سپتامبر و ۱۵ سنبله ۱۳۹۹ نمایشگاه مطبوعات افغانستان شامل روزنامه‌ها، مجلات و کتاب‌های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *