قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / اعلامیه / واکنش نهاد های رسانه ای در رابطه به اعلامیه اخیر طالبان مبنی بر نشر اعلانات تجارتی علیه این گروه

واکنش نهاد های رسانه ای در رابطه به اعلامیه اخیر طالبان مبنی بر نشر اعلانات تجارتی علیه این گروه

کابل

۲۴ جون/ ۴ سرطان ۱۳۹۸

اعضای فدراسیون ژورنالیستان افغانستان، تعدادی از نهادهای رسانه‌ای و نماینده‌های رسانه‌های کشور طی نشست اضطراری؛ اعلامیه گروه طالبان مسلح مبنی بر اینکه هر رسانه‌ای با نشر اعلانات تجارتی علیه این گروه هدف حملات آنان قرار خواهد گرفت، اعلامیه گروه طالبان مسلح را خلاف کار و عمل رسانه‌ای نهادهای خبری دانسته و خواهان  تچدید نظر گروه نامبرده در خصوص این اعلامیه شان علیه رسانه‌های کشور شده اند.

فهیم دشتی مسوول اتحادیه ژورنالیستان افغانستان، به نمایندگی از مدیران و کارمندان رسانه‌ها، این اعلامیه طالبان را غیر قابل قبول دانسته، افزود که تهدید رسانه‌ها و آزادی بیان به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و نفس این اعلامیه ، حمله به آزادی بیان و رسانه‌های کشور است، او افزود:” چون رسانه‌های داخلی در چهار چوب قوانین کشور کار و فعالیت می‌کنند پس هیچ گروهی حق تهدید و تحقیر رسانه‌های کشور را ندارد”.

از سوی هم ضیا بومیا، عضو فدراسیون ژورنالیستان افغانستان، حد و حدود کار و فعالیت رسانه‌های کشور را تحت قوانین کشور دانسته، گفت:” هیچ فرد یا گروهی نمی‌تواند فعالیت رسانه‌ها و آزادی بیان را در کشور تحت فشار قرار دهد”.

همچنان فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ضمن رد این اعلامیه می گوید که کارکرد رسانه ها کاملا بی طرفانه بوده و هیچ گروهی نمی تواند فعالیت مطبوعات را متوقف ساخته، جلو آزادی بیان که یگانه دست آورد حکومت در چند سال اخیر است، را بگیرد.

این در حالی است که طالبان مسلح طی اعلامیه‌ای به روز دوشنبه 4 سرطان، به رسانه‌های داخلی هشدار داده اند که اگر نهاد های خبری در طول یک هفته اعلانات تجارتی علیه این گروه را متوقف نسازند، نهاد مربوطه، خبرنگاران و کارمندان همان رسانه را مورد حمله مسلحانه قرار خواهند داد.

مطلب پیشنهادی

آغاز نشست بین‌الافغانی دوحه و نگرانی‌های خبرنگاران زن از نتایج این مذاکرات

کابل ۱۴ سپتامبر/۲۴ سنبله ۱۳۹۹ تعدادی از خبرنگاران زن ضمن ابراز امیدواری در خصوص گفتگوهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *