قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اعلامیه / اعلامیه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به راه یافتن هفت تن از کاندیدان ولسی جرگه که از طرح پیشنهادی مرکز حمایت نموده بودند

اعلامیه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به راه یافتن هفت تن از کاندیدان ولسی جرگه که از طرح پیشنهادی مرکز حمایت نموده بودند

کابل

۲۰ می/۳۰ ثور ۱۳۹۸

هیئت رهبری مرکز حمایت از زنان زنان ژورنالیست ، راه یابی هفت  تن از کاندیدان ولسی جرگه که از طرح پیشنهادی این مرکز مبنی بر دفاع و حمایت از حقوق خبرنگاران زن تعهد نموده بودند به مجلس نمایندگان مبارک گفته و متوقع است که به تعهدات شان عمل نمایند

بنابر اعلام نتایج نهایی انتخابات مجلس نمایندگان از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، از میان بیش از ۷۰ کاندید ولسی جرگه که از مرکز و ولایات به کمپاین حمایت از خبرنگاران زن پیوسته بودند ۷ تن آنان به مجلس نمایندگان راه یافته اند.

 مرکز حمایت از زنان ژورنالیست درافغانستان، به ادامه کمپاین منشور منع آزار و اذیت خبرنگاران زن در رسانه‌ها ، جهت حمایت و دفاع  بیشتر حقوق خبرنگاران زن ، کمپاین «به نمایندگانی رای دهید که از حقوق خبرنگاران زن حمایت می‌کنند» را به تاریخ ۴ میزان ۱۳۹۷ طی کنفرانس مطبوعاتی با حمایت از سازمان گزارشگران بدون مرز آغاز کرد.

این کمپاین جهت  بهره مند شدن زنان از سهم بیشتر درانتخابات و حمایت از کاندیدان زن  و مردی است که از حقوق زنان به شکل کلی به ویژه زنان خبرنگار دفاع می کنند.

به ادامه کمپاین ها جهت حمایت از بانوان خبرنگار تعداد ۷۳ کاندید ولسی جرگه از هشت ولایت به شمول کابل  به این کمپاین پیوسته و تعهد نمودند که با راه یافتن به مجلس نمایندگان در تطبیق و تغییر قوانین به نفع زنان بخصوص روزنامه نگاران زن متعهد بوده و دفاع می نمایند.

از این میان شینکی کروخیل و مریم سما از کابل، بلقیس روشن، عبدالغفار آرمان و عبدالنصیر فراهی از فراه ، فضل کریم ایماق از کندز و رحیمه جامی از هرات از جمله نمایندگانی هستند که با امضا به پای طرح پیشنهادی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان با پیام های شان مبنی بر حمایت و دفاع از این طرح درصورت راه یافتن به مجلس نمایندگان اعلام حمایت نموده اند.

رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، در حالیکه پیروزی این نمایندگان را تبریک عرض نموده از تعهدات شان مبنی بر حمایت و دفاع  از حقوق زنان بخصوص خبرنگاران نیزابراز امتنان مینماید .

مرکز از این نمایندگان که به ارزش های دمکراسی ارج گذاشته اند توقع دارد تا طرح چند ماده ای مبنی بر ازدیاد و تعدیل در قانون منع خشونت علیه زنان و قانون رسانه های همگانی مبنی بر تامین حقوق زنان و خبرنگاران زن را به مجلس ارایه خواهد نمود از ان حمایت نمایند.

کمپاین مرکز تنها با انتخابات ولسی جرگه پایان نمیآبد، این کمپاین برای انتخابات ریاست جهموری نیز ادامه خواهد داشت.

مجلس نمایندگان به تاریخ ۶ ثور ۱۳۹۸ توسط رییس جمهور رسما افتتاح گردید بعد به تاریخ ۱۸ ثور طی انتخابات داخلی آقای میر رحمان رحمانی (نمایندۀ مردم از پروان)  به حیث رییس مجلس انتخاب شد.

باعرض احترام

هیئت رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

صدمین سالروز استرداد استقلال افغانستان مبارک!

هیات رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، صدمین سالروز استرداد استقلال کشور، روز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *