قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / محفل تقدیر از رهبران جوان

محفل تقدیر از رهبران جوان

کابل

۱۴ اپریل/ ۲۵ حمل ۱۳۹۸

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، انجمن زنان ژورنالیست افغان و انجمن  زنان در رادیو و تلویزیون به کمک مالی انترنیوز امروز طی محفل اختتامیۀ توسعه رهبریت، ۱۵ تن از زنان جوان خبرنگار را که در این برنامه آموزشی اشتراک نموده بودند، تقدیر کردند.

این برنامه که با حضور اعضای فدراسیون ژورنالیستان افغانستان، مدیران رسانه ها و خبرنگاران برگزار گردیده بود، خانم فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان به نمایندگی از مسوولان سه نهاد حامی خبرنگاران زن ضمن ارایه گزارش از فعالیت های این برنامه آموزشی، گفت که هدف از این برنامه سهم بیشتر خبرنگاران زن در عرصۀ مدیریت و رهبری می باشد.

خانم نیکزاد افزود که یکی از نکات مثبت این برنامه، تامین روابط میان سه نهاد حامی زنان ژورنالیست بوده که  فعالیت های شان را طی جلسات هماهنگی در هر ماه شریک می ساختند و برای بهبود کار های شان نظریات و پیشنهادات را ارایه می نمودند.

به گفته خانم نیکزاد؛ برنامۀ هفت ماهه رهبریت که به کمک مالی انترنیوز برگزار گردیده بود، توانست تعداد ۱۵ بانوی خبرنگار را به صورت عملی آموزش رهبریت بدهد. خانم نیکزاد به نمایندگی از نهاد های حامی خبرنگاران زن گفت:”  اگر پروژه تمام هم شود برنامه ادامه خواهد داشت.”

فهیم دشتی عضو فدراسیون ژورنالیستان افغانستان این برنامه آموزشی رهبریت را گام مؤثر برای سهیم شدن زنان جوان خبرنگار در عرصه های مدیریت دانسته گفت که رهبران جوان در مدت هفت ماه توانستند در جلسات فدراسیون اشتراک نموده از تجارب اعضای این فدراسیون موضوعات مفید را بیاموزند.

همچنان طاهره فردوس که به نمایندگی از انترنیوز در این محفل شرکت نموده بود گفت که خانم ها در رسانه ها با مشکلات فراوان دست و پنجه نرم می کنند و انترنیوز نیز در کنار همکاری هایش با رسانه های افغانستان این بار خواست با نهاد هایی که  برای حمایت زنان در رسانه ها فعالیت می کنند، کار کند و به گفته وی این پرژوۀ رهبریت برای بانوان جوان خبرنگار مؤثر واقع شده است.

بهشته شاهین ضمن ابراز خرسندی از برنامۀ رهبریت گفت که خبرنگاران زن در افغانستان با مشکلات گوناگون امنیتی، شغلی و اجتماعی روبرو هستند. به گفته وی اگر رسانه ها در ۱۷ ویا ۱۸ سال قبل کارکردهای خبرنگاران زن  را به تصویر می کشیدند، حالا ذهنیت منفی که در قبال کار زنان در رسانه ها است تا اندازۀ تغییر می کرد.

این در حالی است که مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، انجمن زنان ژورنالیست افغان و انجمن زنان در رادیو و تلویزویون  به کمک مالی انترنیوز توانستند طی پروژۀ هفت ماهه به تعداد ۱۵ تن از زنان جوان خبرنگار را آموزش رهبریت بدهند.

گزارش: بهشته ایوبی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

تیم انتخاباتی “تدبیر و توسعه” به کمپاین منشور منع آزار و اذیت خبرنگاران زن در رسانه‌ها، پیوست

کابل ۱۵ سپتمبر و۲۴ سنبله ۱۳۹۸ تیم انتخاباتی  “تدبیر و توسعه” به رهبری داکتر فرامرز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *