قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اعلامیه / اعلامیه در مورد تقدیر شماری از خبرنگاران از سوی ریاست جمهوری

اعلامیه در مورد تقدیر شماری از خبرنگاران از سوی ریاست جمهوری

حدود سه هفته قبل، از دفتر سخنگوی ریاست جمهوری با سکرتریت فدراسیون تماس گرفته و تقاضا شد که فهرستی از خبرنگاران را برای تقدیر به آنها بفرستیم.

بر بنیاد اطلاعاتی که آنها در اختیار فدراسیون گذاشتند، قرار بود به بزرگداشت از روز ملی خبرنگار(۲۷ حوت) این تقدیر صورت بگیرد.

پیشنهاد نامگذاری ۲۷ حوت به عنوان روز ملی خبرنگار، قبلاً از سوی فدراسیون به ریاست جمهوری ارائه شده و در یکی از نشست های کابینه مورد تصویب قرار گرفته بود.

از سوی رهبری فدراسیون در پاسخ به تقاضای دفتر سخنگوی ریاست جمهوری، یک فهرست پانزده نفره از خبرنگاران رسانه های سرتاسری و یک فهرست شانزده نفره از خبرنگاران رسانه های محلی برخی ولایات ترتیب و به آنها فرستاده شد.

فدراسیون اعلام می دارد که در زمینهٔ تقدیر از خبرنگاران از سوی ریاست جمهوری، فقط همینقدر سهم داشته  و در این که در مورد تقدیر از این خبرنگاران چه تصمیم گرفته شده یا با این موضوع چگونه برخورد شد، اصلاً نقشی نداشته است.

پس از محفلی که به روز دوازدهم حمل برای تقدیر از خبرنگاران در ارگ ریاست جمهوری برگزار ش،۷ شماری از همکاران خبرنگار، شکایت داشتند که فدراسیون در تقدیر از آنها حق تلفی کرده است.

فدراسیون در این مورد بر دو نکتهٔ عمده تأکید می کند:

نخست این که تعداد خبرنگارانی که باید از سوی ریاست جمهوری تقدیر می شدند، از سوی ریاست جمهوری مشخص شده بود(پانزده نفر از کابل و شانزده نفر از ولایات) و فدراسیون تنها مسؤولیت تهیهٔ این فهرست را داشت و یقیناً نمی توانست برای همه خبرنگاران، تقاضای نقدیر کند.

دوم این که فهرست ترتیب شده از خبرنگارانی که باید تقدیر می شدند در تفاهم با مدیران رسانه ها آماده شده بود و فدراسیون نقشی در گزینش مستقیم آنها نداشت.

یک بار دیگر اعلام می کنیم که فدراسیون به عنوان نهاد حامی و خدمتگذار رسانه ها و خبرنگاران، به مکلفیت هایش به صورت دقیق و در چهار چوب قوانین افغانستان عمل می کند و در مورد عملکرد هایش حاضر به پاسخگویی به تک – تک خبرنگاران و رسانه ها و یا حتا نهاد های مرتبط دولتی و غیر دولتی است.

 

 

 

دارالانشای فدراسیون  نهاد های ژورنالیستان و رسانه‌های افغانستان

مطلب پیشنهادی

واکنش نهاد های رسانه ای در رابطه به اعلامیه اخیر طالبان مبنی بر نشر اعلانات تجارتی علیه این گروه

کابل ۲۴ جون/ ۴ سرطان ۱۳۹۸ اعضای فدراسیون ژورنالیستان افغانستان، تعدادی از نهادهای رسانه‌ای و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *