قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / روز ملی خبرنگاران در غزنی تجلیل گردید

روز ملی خبرنگاران در غزنی تجلیل گردید

 

غزنی

۲۴ مارچ/ ۴ حمل ۱۳۹۸

روز ملی خبرنگاران به تاریخ 27 حوت طی یک نشست در غزنی تجلیل گردید.

در این نشست در کنار مسوولان و اراکین دولت تعداد زیادی از خبرنگاران نیز اشتراک نموده بودند. خبرنگاران طی سخنرانی های شان از همکاری اداره های محلی در بخش اطلاع رسانی اظهار خشنودی نمودند.

اسدالله جلالزی خبرنگار رادیو بی بی سی گفت که نسبت به گذشته در بخش اطلاع رسانی در این ولایت سهولت به میان آمده و تا اندازۀ زیاد مشکلات خبرنگاران حل گردیده است. قرار گفتۀ آقای جلالزی:” جای خرسندی است که امسال از سوی اراکین و مسوولان ولایت در برابر خبرنگاران هیچ مورد از خشونت وجود ندارد.”

رحمت الله نیکزاد مسوول اتحادیۀ ملی خبرنگاران، ضمن ستایش از فعالیت های خبرنگاران در شرایط سخت و دشوار گفت که خبرنگاران با وجود هر گونه چالش ها و تهدید ها باز هم صدای مردم را بلند نموده اند.

همچنان بانو زهرا نوری خبرنگار تلویزیون زن، روی ایجاد و تدویر پروگرام های ظرفیت سازی در رسانه ها تاکید نموده، بر نهاد های حامی خبرنگاران انتقاد نموده ، گفت که بدون مرکز حمایت از زنان ژورنالیست و کمیتۀ مصوونیت، دیگران در این راستا هیچگونه توجه نکرده اند.

بشیر محمدی رییس اطلاعات و فرهنگ نیز از هر گونه همکاری با خبرنگاران اطمینان داده و تاکید نمود که جهت فراهم آوری سهولت ها در عرصۀ کاری برای خبرنگاران متعهد است. قابل یاد آوری است، با وجود این که غزنی با تهدیدات بزرگ امنیتی مواجه است، با آن هم طی یک سال گذشته هیچ موردی از تهدید و خشونت در برابر خبرنگاران ثبت نگردیده است.

گزارش:خدیجه اشرفی 

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

کاهش ۵۰ درصدی خبرنگاران زن در فاریاب

فاریاب ۲۵ نوامبر و ۴ قوس ۱۳۹۸ خبرنگاران زن در فاریاب می‌گویند که نبود امنیت، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *