قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
سرخط خبرها
خانه / خبر- گزارش / معرفی مختصر سه تن از خبرنگاران زن که از سوی مرکز، تقدیر شدن

معرفی مختصر سه تن از خبرنگاران زن که از سوی مرکز، تقدیر شدن

کابل

۷ مارچ/ ۲۱ حوت ۱۳۹۷

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، طی دومین سالگردش که به تاریخ ۷ مارچ ۲۰۱۹( ۱۶ حوت ۱۳۹۷) در کابل برگزار شد، سه تن از خبرنگاران زن را با اهدای تندیس به پاس خدمات شان در راه اطلاع رسانی و آزادی بیان، تقدیر کرد.

ستوری کریمی از هرات نرگس هورخش از کابل، و خدیجه محمدی از غزنی بنابر شرایط خاصی در عرصه فعالیت های خبرنگاری  توسط ۷ نفر از اعضای مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، در میان ۱۲ تن انتخاب و تقدیر شدند.

خانم فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، ضمن اهدای تندیس به این زنان خبرنگار گفت که بنابر شرایط خاص این بانوان برای جایزه از طرف مرکز انتخاب شده اند. خانم نیکزاد این شرایط را تهیه گزارش در عرصه زنان به خصوص زنان خبرنگار، صلح و آزادی بیان، عنوان کرد.

ستوری کریمی خبرنگار و عکاس در  حوزه غرب( هرات) می باشد وی در حدود ۱۴ سال می شود در بخش تهیه گزارشهای خبری ، تحقیقی، فیچری فعالیت دارد. وی  لیسانس پوهنځی حقوق وعلوم سیاسی است از سال ۲۰۰۵ به این سو در رسانه های مختلف محلی وملی فعالیت می نماید. به گفته بانو کریمی :”اولین بار است که در طول چهار سال توسط یک نهاد .

نمونه های گزارش:

https://bit.ly/2CjPCgx
https://bit.ly/2F530Hg
https://bit.ly/2TJtzd9

از سوی هم، نرگس هورخش زادۀ بدخشان است که در کندز بزرگ شده است، شوق و علاقه خاص که به خبرنگاری و گزارشگری داشت پایش را به کابل کشانید، وی مدت ۵ سال می شود که در این عرصه فعالیت دارد و گزارش های خبری و تحقیقی را در عرصه های زنان، کودکان و آزادی بیان تهیه نموده است. بانو هورخش ضمن فراگیری درس های مسلکی در رابطه به روزنامه نگاری، محصل رشتۀ  روابط بین الملل نیز می باشد.

نمونه های گزارش:

https://www.youtube.com/watch?v=oLbTtIpdaz4

https://www.facebook.com/1TVNewsAF/videos/1353067334774561/

همچنان خدیجه محمدی خبرنگار در غزنی است که مدت  سه سال می شود، در رابطه به مشکلات زنان و تاثیر جنگ بالای مردم در غزنی گزارش تهیه می کند وی که فعلا در رادیو سما مصروف کار گزارشگری است می گوید چنین تقدیر بانوان که در شرایط نامناسب و دور از امکانات در وضعیت ناامن زندگی می کنند، می تواند آنها را تشویق کند تا در آینده فعالیت های بیشتر داشته باشند .

نمونه گزارش از خدیجه محمدی

(شماری از بانوان در ولایت غزنی از نبود مکان مناسب برای فروش صنایع دستی شان شکایت می کنند.این بانوان می گویند در صورت نبود بازار برای فروش صنایع دستی ، ممکن است این  صعنت در غزنی با رکود مواجه شود. مسئولان ریاست امور زنان غزنی اما می گویند،در نظر دارند در سال آینده پارکی را در داخل شهر غزنی، بازار ویژه برای فروش صنایع دستی زنان بسازد.)

مطلب پیشنهادی

گسترش ویروس کرونا، خبرنگاران زن در رسانه‌های غزنی را خانه‌نشین کرده است

غزنی ۲۸ اپریل/ ۹ ثور۱۲۹۹ افزایش بیماری کووید ۱۹ درغزنی تاثیرات منفی را بالای کار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *