قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، در دومین سالگردش سه تن از خبرنگاران زن را تقدیر کرد

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، در دومین سالگردش سه تن از خبرنگاران زن را تقدیر کرد

 

کابل

۷ مارچ/۱۶ حوت ۱۳۹۷

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست با همکاری سازمان گزارشگران بدون مرز، کنفرانس مطبوعاتی را در دومین سالگرد تاسیس خود، با اشتراک خانم رولا غنی( بانوی اول)، حسینه صافی نامزد وزیر اطلاعات و فرهنگ، مقامات حکومتی، فعالان جامعه مدنی،زنان و خبرنگاران برگزار کرد.

طی این کنفرانس مطبوعاتی، مرکز برای اولین بار در آستانه روز زن و دومین سالگرد خویش، سه تن از بانوان خبرنگار از مرکز و ولایات را به پاس خدمات شان در راه اطلاع رسانی و مبارزه در راه آزادی بیان ، با اهدای تندیس ، تقدیر نمود.

رولا غنی( بانوی اول کشور) که در این کنفرانس حضور داشت، ضمن قدردانی از کارها و فعالیت های مرکز، گفت که مهمترین دست آورد های حکومت در چند سال اخیر، آزادی بیان و آزادی رسانه ها است.

به گفته خانم رولا غنی هیچ حرکتی نمی تواند موقف ژورنالیستان به خصوص زنان ژورنالیست را خدشه دار نماید. بانوی اول با تاکید بر نقش زنان در روند مذاکرات صلح گفت:” هیچ صلح نخواهد شد اگر خانم ها در میز مذاکرات صلح حضور نداشته باشند و رای شان گرفته نشود.”

همچنان خانم حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ ضمن تاکید بر فعالیت های این وزارت، گفت که دست آورد های زنان در عرصه های فرهنگی و رسانه ها در روند مذاکرات صلح، نادیده گرفته نخواهد شد.

خانم صافی در رابطه به فعالیت های این وزارت در عرصه زنان و بانوان خبرنگار گفت که مسوولان وزارت اطلاعات و فرهنگ با ۶۰۶ خبرنگار زن در ۳۴ ولایت دیدار و نشست های مشورتی را انجام داده است. به گفته خانم صافی هدف از این نشست ها، تحلیل و شناسایی وضعیت بانوان خبرنگار و دریافت راه حل های عملی برای کاهش چالش های آنها می باشد.

آقای رضا معینی مسوول بخش افغانستان و ایران در سازمان گزارشگران بدون مرکز، ضمن تاکید بر مشکلات موجود سد راه بانوان خبرنگار در افغانستان گفت ؛ دست آورد هایی که با قربانی زنان به دست آمده است، نادیده گرفته نشود. به گفته آقای معینی تمام بانوان به خصوص بانوان خبرنگار که در چنین وضعیت دشوار در افغانستان فعالیت می نمایند و به مردم اطلاع رسانی می کنند، قهرمان هستند.

از سویی هم خانم فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان ضمن ارایه گزارش از فعالیت های یک سالۀ مرکز، گفت که حضور زنان در پروسه صلح باید معنا دار باشد و هیچ مذاکره ای بدون اشتراک زنان در این پروسه قابل قبول نیست.

قابل یاد آوری است که در اخیر کنفرانس، مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان با اهدای تندیس از سه تن بانوان خبرنگار هریک ستوری کریمی از هرات، خدیجه محمدی از غزنی و نرگس هورخش از کابل به پاس خدمات شان در راه آزادی بیان تقدیر نمود.

این در حالی است که مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان دو سال قبل از امروز( ۷ مارچ ۲۰۱۷) با همکاری سازمان گزارشگران بدون مرز برای دفاع از حقوق زنان ژورنالیست ایجاد گردید.

گزارش: بهشته ایوبی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

تیم انتخاباتی “تدبیر و توسعه” به کمپاین منشور منع آزار و اذیت خبرنگاران زن در رسانه‌ها، پیوست

کابل ۱۵ سپتمبر و۲۴ سنبله ۱۳۹۸ تیم انتخاباتی  “تدبیر و توسعه” به رهبری داکتر فرامرز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *