قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / نشست اعضای مرکز، با والی غزنی

نشست اعضای مرکز، با والی غزنی

غزنی

۳۰ جنوری/۱۰دلو۱۳۹۷

اعضای مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان و بانوان خبرنگاردرغزنی به هدف هماهنگی وفراهم شدن زمینه بهترکاری برای خبرنگاران زن، با وحیدالله کلیمزی والی این ولایت دیدارکردند.

خدیجه اشرفی نماینده مرکز درغزنی طی این نشست چالش های موجود، فراروی خبرنگاران زن در این ولایت و پیشنهاداتی را جهت حل این مشکلات با والی شریک ساخته و خواهان توجه جدی مقام ولایت شد.

در همین حال زینب احمدی کارمند تلویزیون ملی در این نشست طی سخنانش گفت:”در بعضی موارد ما زنان خبرنگار از سوی برخی از مسوولان رسانه ها و ادارات دولتی مورد تبعیض جنسیتی قرارمی گیریم که این موضوع برای زنان خبرنگار یک چالش جدی تلقی می شود.”

ماجبین نیکزاد یکی دیگرازخبرنگاران محلی درغزنی می گوید؛ با وجود این که فعالیت های خبرنگاران زن ازسوی هیچ نهادی مورد توجه قرار نمی گیرد، بلکه تمامی کارکردهای آنان نادیده گرفته شده است که این کارسبب دلسردی بانوان خبرنگار شده است.

با این همه وحیدالله کلیمزى والی غزنی با توجه به وضعیت حاکم در کشور، موانع محیطی چون: حاکمیت افکار ضد ﺯن ، رواج های ناپسند، فعالیت، کارکرد و حضور خبرنگاران ﺯن در صحنه را تقدیر و ستایش کرد.

والی به فعالین رسانه یی ﺯن در این ولایت اطمینان حمایت و همکاری همه جانبه داد.

با این حال بشیر محمدی رییس اطلاعات وفرهنگ نیز در این نشست وعده سپرد که پس از این با بانوان خبرنگارهمکاری جدی خواهند کرد و زمنیه کاری وفعالیت های بهتر وبیشتری را برای آنان فراهم خواهند ساخت.

گزارش: خدیجه اشرفی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

 

مطلب پیشنهادی

نگرانی خبرنگاران زن از تهدید طالبان در کندز

کندز ۸ جولای/ ۱۷ سرطان ۱۳۹۸ مسوولان، خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ها در ولایت کندز؛ کار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *