قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / نخستین نشست مشورتی نامزد وزیر، اطلاعات و فرهنگ با بانوان ژورنالیست برگزار شد

نخستین نشست مشورتی نامزد وزیر، اطلاعات و فرهنگ با بانوان ژورنالیست برگزار شد

کابل

۲۹ جنوری/ ۹ دلو ۱۳۹۷
نخستین نشست مشورتی حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ با بانوان ژورنالیست امروز در کابل، برگزارشد.

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت که این نشست به هدایت محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان برگزارشده است تا وضعیت و تمام مشکلات زنان خبرنگاربررسی و به ریاست  جمهور ارائه شود.
حسینه صافی افرود که ازطریق ریاست های اطلاعات وفرهنگ، به شمول کابل در تمام ولایت های  کشور چنین نشست ها برگزارشده  است و مشکلات و خواست های زنان خبرنگار بررسی و جمع آوری شده است .
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ خاطرنشان کرد که درشرایط کنونی همه زنان به ویژه زنان خبرنگار، درابعاد مختلف با مشکلات روبه رو می باشند و وی هدف از این نشست را شناسایی چالش های بانوان خبرنگار و دریافت راه حل ها به این مشکلات عنوان کرد.
خانم صافی در این نشست اززنان خبرنگار طی کار گروپی و مشوره های گروهی خواست که مشکلات و راه های حل آن را مطرح کنند تا با رییس جمهور کشور شریک ساخته شود.
همینطور دراین نشست اشتراک کنندگان درسه دسته تقسیم شدند و پس ازکار گروهی، وضعیت زنان خبرنگار، خواست ها، مشکلات و راه های حل را بیان کردند.
آنان بیشتربه  مشکلات درزمینه نبود امنیت شغلی، نبود قوانین، عدم رعایت مکلفیت ها ازسوی مالکان رسانه ها و نگاه تبعیض آمیز به خبرنگاران زن، اشاره کردند و یک سلسله خواست های شان را نیز بیان کردند.

خانم صافی منحیث عضو هیئت گفت ‌وگو کنندۀ صلح با طالبان، در مورد اعلامیه مرکز، در رابطه به صلح و نگرانی زنان ژورنالیست از مذاکرات صلح، گفت که این اعلامیه با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای مذاکرات صلح افغانستان شریک ساخته شده است و خواستار توجه جدی شورای عالی صلح در رابطه است.
دراخیرفاضل سانچارکی معین امورنشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ کاراین نشست را جمع بندی کرد و گفت که تمام مشکلات و خواست های خبرنگاران زن  درنهایت به رییس جمهور کشور ازجانب این وزارت ارائه خواهد شد .
همچنان سانچارکی تاکید کرد که درجهت تطبیق قوانین و مقررات باید همه تلاش کنند و به کسی اجازه ندهند تا حقوق شان پامال شود.

گزارش: بهشته ایوبی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

مقامات محلی و مخالفان آنها در بغلان: مصوونیت جانی خبرنگاران هدف ماست

بغلان ۶ اگست/ ۱۵ اسد ۱۳۹۸ با وجود که مقامات محلی و طالبان در بغلان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *