قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / ادامه کمپاین های مرکز، برای منشور منع آزار و اذیت برای ارتقاء موقعیت زنان در رسانه‌ها

ادامه کمپاین های مرکز، برای منشور منع آزار و اذیت برای ارتقاء موقعیت زنان در رسانه‌ها

کابل

۱۲دسمبر/ ۲۱ قوس ۱۳۹۷

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، منشور منع آزار و اذیت برای ارتقاء موقعیت زنان در رسانه‌ها را با همکاری سازمان گزارشگران بدون مرز، بتاریخ ۲۳ اسد ۱۳۹۷  طی کنفرانس مطبوعاتی با رسانه ها شریک ساخت.

که در آخر کنفرانس سید آقا فاضل سانچارکی معیین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ و مسوولان رسانه ها هر یک، خوشحال آصفی رییس رادیو تلویزیون آریانا، لطف الله نجفی زاده رییس موبی گروپ، منیر مهربان مسوول آی. دبلیو. پی. آر ، عبدالله آزاد خنجانی رییس تلویزیون یک وهمچنان منیره یوسفزاده معاون والی کابل ضمن امضا به پای منشور منع آزار و اذیت برای ارتقاء موقعیت زنان در رسانه‌ها، حمایت شان را از این منشور رسما اعلام کردند.

در ادامه کمپاین برای این منشور رسانه های دیگری نیز از مرکز و ولایات با امضا به پای این منشور حمایت خود را اعلام نموده و تعهد نمودند که در رسانه های شان متن منشور را تطبیق نموده آنرا عملی می سازند.

مرکز، به ادامه کمپاین های منشور منع آزار و اذیت خبرنگاران زن در رسانه‌ها ، به خاطر حمایت و دفاع  بیشتر حقوق خبرنگاران زن ، کمپاین دیگری «به نمایندگانی رای دهید که از حقوق زنان خبرنگار حمایت می‌کنند» را به تاریخ ۴ میزان ۱۳۹۷ طی کنفرانس مطبوعاتی با حمایت از سازمان گزارشگران بدون مرز آغاز کرد.

این کمپاین جهت  بهره مند شدن زنان از سهم بیشتر درانتخابات و حمایت از کاندیدان زن  و مردی است که از حقوق زنان به شکل کلی به ویژه زنان خبرنگار دفاع می کنند و همچنان تغییر مثبت از لحاط حقوقی برای زنان به خصوص زنان خبرنگار در قانون منع خشونت علیه زنان و قانون رسانه های همگانی می باشد.

به ادامه کمپاین ها جهت حمایت از بانوان خبرنگار تعداد نزدیک به ۱۰۰ کاندید ولسی جرگه از هشت ولایت به شمول کابل  به این کمپاین پیوسته و تعهد نمودند که با راه یافتن به مجلس نمایندگان در تطبیق و تغییر قوانین به نفع زنان بخصوص روزنامه نگاران زن متعهد بوده و دفاع می نمایند.

کمپاین های مرکز تنها در این حد خلاصه نشده، به ادامه آن بیش از ۱۰۰ خبرنگار از کابل و ولایات با امضا به پای طرح مرکز اعلام حمایت نمودند:” به نمایندگانی رای  می دهیم که از حقوق زنان خبرنگار حمایت می‌کنند.” این کمپاین ها یک گام مثبت و تجربه خوب جهت سهیم شدن بانوان در عرصه های مدیریتی و تصمیم گیری ها می باشد، وضعیت رسانه ها و خبرنگاران در این اواخر نگران کننده تلقی می شود، عدم مصوونیت شغلی و جانی، تبعیض جنسیتی، مشکلات اقتصادی و چالش های اجتماعی از جمله مواردی است که مانع کار بانوان در رسانه ها می گردد و رفته، رفته باعث کاهش حضور زنان در عرصه روزنامه نگاری شده است.

منشور و این کمپاین های مرکز مورد استقبال مردم، جامعه مدنی، رسانه ها، خبرنگاران و به خصوص زنان خبرنگار قرار گرفته است، اعتبار و توقع این بانوان از مرکز بیشتر گردیده  و آنها خواهان همچو گام های  مثبت جهت بهبود وضعیت زنان خبرنگارن هستند.

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان یک نهاد غیر دولتی و مستقل می باشد که برای دفاع و حمایت از زنان ژورنالیست فعالیت می کند .

مطلب پیشنهادی

صندوق حمایت خبرنگاران با کارشکنی و عملکردهای غیر اصولی

    کابل ۱۸ جون/ ۲۸ جوزا ۱۳۹۸ شماری از اعضای فدراسیون، نهادهای حامی ژورنالیستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *