قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / نگرانی محصلان ژورنالیزم از نیافتن وظیفه پس از فراغت

نگرانی محصلان ژورنالیزم از نیافتن وظیفه پس از فراغت

هرات

۸ دسمبر/ ۱۷ قوس ۱۳۹۷

تعدادی از دختران محصلی که در دیپارتمنت روابط عمومی پوهنځی ژورنالیزم و ارتباطات جمعی پوهنتون هرات سرگرم تحصیل اند، از آیندۀ شغلی شان در این رشته تحصیلی نگران اند.

با ایجاد رشته روابط عمومی در این پوهنتون ، هنوز هم تعدادی از بانوان محصل این رشته ازمشکلات شان سخن می گویند.

سمیه الکوزی محصل روابط عمومی پوهنځی ژورنالیزم و ارتباطات جمعی می گوید که عدم موجودیت کدرهای مسلکی در این رشته و نبود وظیفه درنهاد ها و اداراتی تحت نام روابط عمومی، برای محصلین این رشته تحصیلی دشوار و یا هم غیرممکن می باشد.

با وجود این چالش ها بانوانی هم هستند که به آیندۀ این رشته تحصیلی خوش بین اند.

پریسا منصوری محصل این رشته می گوید:” با آن که روابط عمومی یک واحد نوپا درکشور است، با آن هم اشخاصی که از این رشته تحصیلی فارغ شده اند، با ورود به بعضی از ادارات توانسته اند ارزش این واحد را در ادارات نهادینه سازند وهمچنان این نهاد ها پی بردند که  بخش روابط عمومی  در درون اداره شان نیاز است.”

با آن هم این بانوان امید دارند که با حضور استادان مسلکی در دیپارتمنت روابط عمومی و هم ایجاد واحد روابط عمومی درسازمان ها، شاهد گسترش این واحد باشند.

در همین حال تعدادی از استادان  این دیپارتمنت می گویند که تلاش هایی برای ایجاد واحدهای روابط عمومی در ادارات کشور صورت گرفته است.

پوهنیار نعمت الله سروری استاد پوهنځی ژورنالیزم و ارتباطات جمعی می گوید که دیپارتمنت روابط عمومی در سال ۱۳۹۱ در پوهنځی ژورنالیزم و ارتباطات جمعی در پوهنتون هرات ایجاد گردیده و سالانه در حدود ۵۰ تن محصل از این رشته فارغ می شوند که حدود ۳۰ تا ۴۰ فیصد این فارغان را بانوان تشکیل می دهند.

آقای سروری می گوید که آنها درجلسات مقام ولایت با تاکید برنیاز بخش روابط عمومی درهراداره ، تلاش هایی راداشته اند که اثر بخش بوده و امروزه واحد روابط عمومی در ادارات دولتی در حال گسترش است.

این در حالی است که مقام های محلی هرات عدم موجودیت واحد روابط عمومی در اکثرادارات دولتی را می پذیرند.

جیلانی فرهاد سخنگوی مقام ولایت می گوید که روابط عمومی ازجمله واحدهایی است که با موجودیت آن در ادارات دولتی، نیاز مبرم است اما تا هنوز در اکثر ادارات  این بخش ایجاد نشده است.

روابط عمومی از جمله رشته های جدید درکشور است که از تاسیس این رشته در پوهنتون هرات شش سال می گذرد.

گزارش: معصومه حیدری

تصحیح:مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

صندوق حمایت خبرنگاران با کارشکنی و عملکردهای غیر اصولی

    کابل ۱۸ جون/ ۲۸ جوزا ۱۳۹۸ شماری از اعضای فدراسیون، نهادهای حامی ژورنالیستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *