قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / ایجاد فرصت ها برای بانوان خبرنگار از جانب مرکز

ایجاد فرصت ها برای بانوان خبرنگار از جانب مرکز

غزنی

۵ دسمبر/ ۱۴ قوس ۱۳۹۷

در ولایت سنتی چون غزنی که زنان مشکلات زیاد اجتماعی دارند، مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، برای تعداد زیادی از بانوان خبرنگار زمینۀ پروگرام های آموزشی را مساعد نموده است.

با همکاری و تلاش مرکز حمایت از زنان ژورنالیست، تعداد زیادی از بانوان خبرنگار در پروگرام های ارتقای ظرفیت به نهاد های مختلف حمایت از خبرنگاران معرفی گردیدند.

خدیجه اشرفی نمایندۀ مرکز حمایت از زنان ژورنالیست می گوید که در این ولایت تعدادی از بانوان خبرنگار به خاطر فعالیت های رسانه ای به آموزش برنامه های مسلکی در بخش ژورنالیزم نیاز داشتند که ما توانستیم در سال روان این فرصت ها را با همکاری دیگر نهاد های حمایت از خبرنگاران آماده سازیم.

خانم اشرفی افزود:”دربخش ژورنالیزم تعداد زیاد دختر خانم ها علاقمند استند، اما در کنار چالش ها و مشکلات اجتماعی، بنابر نداشتن دانش مسلکی هم با مشکلات رو به رو بودند و نیاز بود که در بخش ارتقای ظرفیت برای شان برنامه هایی روی دست گرفته شود، ما در جریان همین سال توانستیم که در همکاری با دیگر نهاد های حمایت از خبرنگاران، برنامه های آموزشی را عملی سازیم.”

ماه جبین خبرنگار رادیو تلویزیون ملی هم که در دو برنامۀ آموزشی مرکز در این ولایت شرکت نموده، می گوید که با فراگیری این برنامه های آموزشی توانسته، در بخش های مختلف رسانه یی تجارب کسب کند و راهکار های جدید را بیاموزد.

بانو ماه جبین می گوید:” ما خیلی خوش استیم که برای ما در بخش آموزش های ژورنالیزم فرصت های فراگیری ورکشاپ های مسلکی و آموزشی مساعد گردیده است. سال ها است که به حیث خبرنگار کار می کنم، اما هیچگاه در بخش آموزش های کوتاه مدت ژورنالیزم برایم فرصت داده نشده بود.”

زهرا که در غزنی کارمند یک رسانه خصوصی است، با ابراز خرسندی می گوید که امسال به همکاری مرکز حمایت از خبرنگاران زن، در دو ورکشاپ آموزشی شرکت نموده و زیاد ندانستی ها را دانسته که به وسیله آن توانسته مشکلات کاری خود را حل و از قبل بهتر کار نماید.

بانو زهرا می گوید:” امسال در بخش پروگرام های رسانه یی، در دو ورکشاپ، ساختن سکریپت ، پروگرام های موثر و تاثیر گذار و فوتو ژورنالیزم اشتراک نمودم و در این بخش موارد زیادی را که نمی دانستم، آموختم.”

رحمت الله نیکزاد رییس اتحادیۀ ملی خبرنگاران نیز از فعالیت های مرکز حمایت از خبرنگاران با ابراز خرسندی گفت که آنها توانسته اند در جریان سال روان در کنار حل مشکلات بانوان خبرنگار، آنها را به فعالیت های رسانه یی تشویق و برای بلند بردن ظرفیت های مسلکی شان زمینه را مساعد نماید.

قابل ذکر است که در حال حاضر در غزنی حدود 13 تن از زنان در رسانه های محلی کار می کنند.

گزارش: خدیجه اشرفی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

 

مطلب پیشنهادی

صندوق حمایت خبرنگاران با کارشکنی و عملکردهای غیر اصولی

    کابل ۱۸ جون/ ۲۸ جوزا ۱۳۹۸ شماری از اعضای فدراسیون، نهادهای حامی ژورنالیستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *