قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / ایجاد گروه داد خواهی خبرنگاران زن در بلخ

ایجاد گروه داد خواهی خبرنگاران زن در بلخ

بلخ

۲۷ نوامبر/ ۶ قوس ۱۳۹۷

شماری از زنان خبرنگار امروز در بلخ به مناسبت ۲۵ نوامبر روز جهانی منع خشونت علیه زنان، گروه داد خواهی برای بانوان در رسانه ها را ایجاد نموده اند.

در همین حال حمیرا مرادی خبرنگار تلویزیون آرزو در بلخ از نبود رخصتی های ولادی و طولانی مدت در رسانه ها شاکی است و می گوید که   نبود  معاش تقاعدی برای کارمندان رسانه ای را نیز یکی از مشکلات  اساسی می باشد.

به گفته وی:” چالش ها در برابر خبرنگاران به خصوص خبرنگاران زن خیلی زیاد است و این گروه دادخواهی برای بانوان ژورنالیست از طرف بانوان ژورنالیست به نظر من موثر خواهد بود”

مبینه ساعی رییس دفتر نی در زون شمال کشور میگوید که ایجاد گروه دادخواهی زنان خبرنگار میتواند برای بهتر شدن وضعیت کاری در رسانه های شان کمک و همکاری نمایند.

بانو ساعی میگوید که بیشتری از زنان خبرنگار از نبود قرار داد های معیاری و کمبود معاشات در رسانه های بلخ مشکلات جدی دارند و از اینسو باید در نخست برای کارمندان هر رسانه از سوی نهاد های مسوول قانون کار آموزش داده شود تا زنان خبرنگار از حقوق شان آگاهی حاصل نموده و از حقوق خود دفاع کنند.

مرسل امیری نماینده مرکز حمایت زنان خبرنگار در بلخ  نیز در اخیر جلسه افزود تا هر چه زودتر جلسه یی را برای برسی و عملی کردن این پیشنهادات و نظریات خبرنگاران بلخ با مسوولین رسانه ها و حضورداشت زنان خبرنگار تدویر نمایند تا از این طریق لوایح وظایف زنان خبرنگار به صورت معیاری تطبیق گردد.

گزارش: مرسل امیری

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

 

مطلب پیشنهادی

آزارگری خبرنگاران زن در بغلان؛ عامل اساسی عدم سهمگیری بهتر آنان در کار و فعالیت‌های رسانه‌ای

بغلان ‎۵ نوامبر و ۱۴ عقرب ۱۳۹۸ آزار و اذیت زنان و خبرنگاران زن در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *