قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / روز جهانی محو خشونت علیه زنان

روز جهانی محو خشونت علیه زنان

(عکس از دویچه وله دری)

۲۵ اکتوبر/۴ قوس ۱۳۹۷

بیست و پنجم نوامبر مصادف است با روز جهانی محو خشونت علیه زنان، این روز در بسیاری کشورها به شمول افغانستان تجلیل می‌شود. قابل یاد آوری است که حدود یک نیم دهه در راستای حمایت و دفاع از حقوق زنان کار های عملی انجام گردیده است تا حدی توانسته است در بهبود وضعیت زنان ومحو خشونت در برابر آنها موثر واقع گردد.

از این میان میتوان در رابطه به کارکرد های مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان یا آوری کرد، این مرکز همواره کوشیده است تا در راستای حمایت و دفاع از حقوق زنان به خصوص بانوان ژورنالیست کاکرد های عملی با نتایج مثبت آن یاد آور شد.

در این رابطه مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، منشور منع آزار و اذیت برای ارتقاء موقعیت زنان در رسانه‌ها را با همکاری سازمان گزارشگران بدون مرز، بتاریخ ۲۳ اسد ۱۳۹۷  طی کنفرانس مطبوعاتی با رسانه ها شریک ساخت.

در ادامه کمپاین برای این منشور مسوولان رسانه ها از مرکز و ولایات با امضا به پای این منشور حمایت خود را اعلام نموده و تعهد نمودند که در رسانه های شان متن منشور را تطبیق نموده آنرا عملی می سازند.

مرکز، به ادامه کمپاین های منشور منع آزار و اذیت خبرنگاران زن در رسانه‌ها ، به خاطر حمایت و دفاع  بیشتر حقوق خبرنگاران زن ، کمپاین دیگری «به نمایندگانی رای دهید که از حقوق زنان خبرنگار حمایت می‌کنند» را به تاریخ ۴ میزان ۱۳۹۷ طی کنفرانس مطبوعاتی با حمایت از سازمان گزارشگران بدون مرز آغاز کرد.

نزدیک به ۱۰۰ کاندیدان از ولسی جرگه با امضا به پای طرح مرکز، حمایت شان را اعلام نموده و تعهد نمودند تا راه یافتن به مجلس از حقوق زنان به خصوص زنان خبرنگار دفاع نموده و تغییرات مثبت را در قانوان منع خشونت علیه زنان وارد می نمایند.

مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان یک نهاد غیر دولتی و مستقل می باشد که برای دفاع و حمایت از زنان ژورنالیست فعالیت می کند .

مطلب پیشنهادی

نگرانی خبرنگاران زن از تهدید طالبان در کندز

کندز ۸ جولای/ ۱۷ سرطان ۱۳۹۸ مسوولان، خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ها در ولایت کندز؛ کار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *