قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / روز جهانی پایان معافیت جرایم بر ضد خبرنگاران درغزنی تجلیل گردید

روز جهانی پایان معافیت جرایم بر ضد خبرنگاران درغزنی تجلیل گردید

۴ نوامبر/۱۳ عقرب۱۳۹۷

روزجهانی پایان معافیت جرایم بر ضد خبرنگاران با اشتراک خبرنگاران محلی و مسوولان از طرف کمیتۀ مصوونیت خبرنگاران، طی محفلی در غزنی تجلیل گردید.

در محفل تجلیل از این روز، جمیل وقار مسوول کمیتۀ مصوونیت خبرنگاران در غزنی نسبت به تلفاتی که در سال جاری برای ژورنالیستان اتفاق افتاده، ابراز نگرانی نموده گفت:” ما در حالی روز جهانی پایان معافیت جرایم بر ضد خبرنگاران را تجلیل می کنیم که بیشتر از هر وقت دیگر طی یک سال گذشته در حوادث جنایی و تروریستی تعداد زیاد خبرنگاران را از دست داده ایم.”

از سویی هم رحمت الله نیکزاد مسوول اتحادیۀ خبرنگاران ، از مسوولان محلی این ولایت خواست که در برابر زورگویان و گروهای های مافیایی از ایشان حمایت و پشتیبانی نمایند.

آقای نیکزاد افزود:” خبرنگاران همیشه حقیقت را می گویند و پرده از جرم و جنایت زورگویان و باند های مافیایی بر می دارند، از همین سبب با تهدید آنها مواجه استند، بناً خواست ما از حکومت این است که خبرنگاران را در برابر این گروه ها حمایت نماید.”

همچنان خدیجه اشرفی نمایندۀ مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان، نا امنی را عامل اساسی ترک وظایف خبرنگاران زن عنوان کرد. خانم اشرفی افزود:” ما تلاش می کنیم همکاران خود را دوباره به فعالیت های رسانه یی شان برگردانیم ، اما از حکومت و نهاد های حامی ژورنالیستان توقع داریم که به تامین امنیت و مصوونیت بانوان خبرنگار توجه جدی و خاص مبذول دارند.”

محمد اقبال هلال مسوول بنیاد مدنی حرکت نوین نیز با در نظر داشت مشکلات و چالش های موجود امنیتی ، فعالیت ها و انعکاس دادن صدای حقیقی مردم توسط خبرنگاران را ستایش نموده و از ادارات حکومتی خواهان تامین امنیت و مصوونیت خبرنگاران گردید.

آقای هلال افزود:” با در نظر داشت شرایط فعلی، انعکاس و بازتاب اعمال ظالمانه ، مافیایی و غیر قانونی یک فرد یا گروه و رساندن آن به گوش مردم و حکومت کار هر کس نیست. بناً ما از این فداکاری و خدمات تان از عمق قلب اظهار سپاس می نماییم.”

همچنان در این گرد همایی والی غزنی وحیدالله کلیمزی نیز به خبرنگاران اطمینان داد که اداره محلی حکومت در برابر زورگویان و گروه های مافیایی از آن ها حمایت می نماید. وی از خبرنگاران نیز خواست که طی فعالیت های ژورنالستیکی خود، قانون، اصول ژورنالیزم و اخلاق و موازین ژورنالیستیکی را در نظر داشته باشند.

قابل ذکر است که طی یک دهۀ اخیر در غزنی هیچ واقعۀ تروریستی و جنایی در برابر خبرنگاران ثبت نگردیده، اما چالش های موجود سبب نگرانی آن ها گردیده است.

مطلب پیشنهادی

نگرانی خبرنگاران زن از تهدید طالبان در کندز

کندز ۸ جولای/ ۱۷ سرطان ۱۳۹۸ مسوولان، خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ها در ولایت کندز؛ کار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *