قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / مرکز حمایت از انتخابات اتحادیه اروپا موضوعات انتخاباتی را با اصحاب رسانه ها در میان گذاشت

مرکز حمایت از انتخابات اتحادیه اروپا موضوعات انتخاباتی را با اصحاب رسانه ها در میان گذاشت

کابل

23 میزان 1397

مرکز حمایت از انتخابات اتحادیه اروپا روز یکشنبه در یک میز گرد با نمایندگان برخی از رسانه ها و کمسیون های انتخابات، مسایل مربوط به انتخابات مجلس نمایندگان را که قرار است روز شنبه 28 میزان برگزار شود، در میان گذاشت.

نماینده های تلویزیون آریانا، رادیو کلید، خبرگزاری پژواک، رادیوتلویزیون ملی، رادیو سلام وطندار، تلویزیون شمشاد، تلویزیون طلوع، روزنامه هشت صبح، مرکز حمایت از زنان خبرنگار افغان، اتحادیه خبرنگاران آزاد، سخنگوی کمیسیون شکایت های انتخاباتی و معاون سخنگوی کمسیون مستقل انتخابات، دیدگاه های شانرا در رابطه به موضوعات انتخابات از جمله پوشش خبری پیکارهای انتخاباتی توسط رسانه ها، دسترسی نامزدهای انتخابات به رسانه ها، بی طرفی و دقت رسانه ها در بازتاب رویدادهای انتخابات، خشونت و نا امنی، مسوولیت ها و اصول قانونی رسانه ها، چالش های بعد از پیکارهای انتخابات، دوره سکوت بعد از پیکارها، روز انتخابات و روند شمارش آرا و نیز شکایت های پسا انتخابات بیان کردند.

کارشناس انتخابات مرکز حمایت از انتخابات اتحادیه اروپا، بسته پیشنهادی ای را در رابطه به یکپارچگی انتخابات و اهمیت رسانه ها جهت برگزاری انتخابات شفاف و قابل پذیرش به نماینده های رسانه ها ارایه کرد.

مرکز حمایت از انتخابات اتحادیه اروپا که دفتر مرکزی آن در شهر بروکسل قرار دارد، یک نهاد غیر انتفاعی خصوصی دارای مجوز بین المللی است. هدف این نهاد ترویج و توسعه مردم سالاری از طریق خدمات مشورتی، حمایت عملی و مدیریت برنامه های کلان کمک به انتخابات و دموکراسی است. این مرکز فعالیت خود را در ماه سرطان سال جاری در افغانستان با کمک مالی اتحادیه اروپا زیر عنوان (پروژه حمایت از ارتقای پایداری و همه شمول بودن انتخابات) آغاز کرد.

این نهاد همچنین متعهد به حمایت از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در افغانستان است. مرکز حمایت از انتخابات اتحادیه اروپا از آغاز فعالیت در سال 1389 خورشیدی تا کنون در 35 کشور برنامه های مشابه را انجام داده است.

 

 

.

مطلب پیشنهادی

از روز خبرنگار تجلیل شد

کابل ۱۸ مارچ/۲۷حوت ۱۳۹۷ مقام‌های حکومتی و نهادهای بین‌المللی از روز خبرنگار امروز (دوشبنه، ۲۷حوت) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *