قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / رییس جمهور غنی: ” والی غزنی مکلف است که خبرنگاران زن را حمایت کند”

رییس جمهور غنی: ” والی غزنی مکلف است که خبرنگاران زن را حمایت کند”

شهر غزنی

۲۹سپتمبر/۷ میزان ۱۳۹۷

“والی غزنی مکلف است که خبرنگاران زن را حمایت کند.”  این سخن رییس جمهور در دیدارش با خبرنگاران زن در ولایت غزنی می باشد که با شماری ازبانوان و خبرنگاران زن در باره وضعیت زنان خبرنگار در این ولایت صحبت نمود.

در این ملاقات عده ای از خبرنگاران با مطرح ساختن مشکلات کارخبرنگاری بخصوص برای زنان درغزنی یاد آور شده، افزودند که نبود امنیت یکی از چالش های عمده فراروی خبرنگاران زن می باشد که وعده هایی نیزازسوی رییس جمهور برای حل چالشهای آنان داده شد.

خدیجه اشرفی مسئول مرکزحمایت از زنان ژورنالیست درغزنی، ضمن ابراز این مطلب افزود که، درمجموع کارخبرنگاری برای زنان درغزنی بسیار دشواراست وخبرنگاران زن در این ولایت با مشکلات وتهدیدهای زیادی روبرواستند وهیچ نهادی در این مورد توجه خاصی نکرده است.

وی طی این نشست از رییس جمهور خواست تا برای خبرنگاران زن درغزنی زمینه کار وآموزشهای فنی ومسلکی را فراهم سازند.

اقای محمد اشرف غنی ریس جمهورکشوربه خبرنگاران زن درغزنی وعده سپرد که به تمامی مشکلات شان رسیده گی خواهد شد.

وی همچنان به والی غزنی هدایت داد تا دربخش خساراتی که خبرنگاران متحمل شده اند بررسی ورسیدگی صورت گیرد، هم چنان دربخش دسترسی به اطلاعات با خبرنگاران زن همکاری جدی نمایند.

داکتر اشرف غنی افزود: (( درشرایط کنونی افغانستان که زنان دربخش مطبوعات کارمیکنند خود یک دست آورد بزرگ است وما ازشما حمایت قاطع وهمه جانبه نموده و  والی غزنی مکلف است به  خبرنگاران زن همکاری جدی نماید.))

در همین حال رحمت الله نیکزاد رییس اتحادیه خبرنگاران در غزنی می گوید که در حمله گروهی طالبان بالای شهر غزنی به خبرنگاران و رسانه های محلی این ولایت خسارات مالی وجانی زیادی وارد شده است. او ابراز امید واری کرده می گوید؛ وعده هایی که از طرف رییس جمهور غنی به خبرنگاران داده شده است باید عملی گردد.

آقای رحمت الله نیکزاد گفت:” جنگ های اخیر درشهرغزنی سبب شد تا بیشتر رسانه ها آسیب جدی ببینند و مسوولان توان دوباره فعال ساختن رسانه هایشان را ندارند. امید وار هستیم که حکومت مرکزی به وعده هایی که به ما سپرده عمل کند.”

گفته میشود که دراثرجنگ های اخیردرغزنی آسیب های جدی برای خبرنگاران وحتا شماری از رسانه های محلی این ولایت وارد شده است که تا حال کمکی در این زمینه صورت نگرفته وحالات روحی وروانی آنان هنوز هم به حالت اولی برنگشته است که نیاز به حمایت وهمکاری بیشتر دارند .

اما رییس جمهور در دومین بار سفرش بعد از حمله تروریستی اخیر به ولایت غزنی، به خاطر کمک مالی و بازسازی شهر غزنی در پهلوی وعده های دیگر در بخش تعلیم و تربیه، زمینه سازی برای ایجاد پوهنتون های شخصی ، ایجاد پوسته های امنیتی و بررسی آسیب های اخیر جنگ به رسانه های این ولایت هدایت لازمی را به مقامات این ولایت داده است ، مردم غزنی توقع دارند این وعده ها هر چه عاجل جامعه عمل بپوشند تا غزنی حالت عادی خود را دوباره ازسر گیرد.

خبر: خدیجه اشرف

مطلب پیشنهادی

خبرنگاران دایکندی: ادارات دولتی با خبرنگاران همکاری نمی کنند

 دایکندی ۹ می/ ۱۹ ثور ۱۳۹۸   شماری از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای دایکندی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *