قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / نا امنی ها در فراه مانع کار رسانه ها گردیده است

نا امنی ها در فراه مانع کار رسانه ها گردیده است

فراه

۱۷ سپتمبر/۲۶ سنبله ۱۳۹۷

نا امنی ها در فراه بالای رسانه ها و خبرنگاران نیز سایه افگنده است. تهدید ها نه تنها از سوی مخالفان در برابر خبرنگاران وجود دارد، بلکه از سوی مقامات دولتی نیز صورت می گیرد.

در سال گذشته (۱۳۹۶) چندین تن از خبرنگاران از سوی مخالفین مسلح تهدید و یک خبرنگار توسط یک سرباز لت و کوب گردیده که کار خبرنگاران را در فراه با مشکلات مواجه ساخته است.

چنان که نبیله محمدی خبرنگار یکی از رسانه ها  از سوی مخالفین مسلح تهدید به مرگ و مجبور به ترک وظیفه گردیده است .

یک تن دیگر از خبرنگاران زن در یکی از رادیوهای محلی  که نخواست نامش گرفته شود، گفت که کار کردن در رسانه های فراه همراه با مشکلاتی از قبیل معاش کم ، نا امنی و عدم حمایت رسانه ها از خبرنگاران مواجه اند.

همچنان سوسن صمیمی یکی از خبرنگاران گفت که برای ما امکانات کم است و ما خواهان به راه انداختن تریننگ ها و ورکشاپ های آموزشی هستیم.

وحید سکوت مسوول کمیته مصوونیت خبرنگاران در این زمینه گفت:” وضعیت امنیتی فراه بسیار خراب است و خبرنگاران با سانسور اطلاعات و هم چنان تهدید ها به سطح بلند مواجه اند. در سال گذشته چند تن از خبرنگاران بانو به خاطر تهدیدات امنیتی مجبور به ترک وظیفه شده اند.”

فاضل فیاض آمر اطلاعات ریاست اطلاعات وفرهنگ می گوید که وضعیت زنان خبرنگار قناعت بخش بوده، یاد آور شد که قبلن خبرنگاران زن در رسانه ها کار می کردند وحال به خاطر نبود امکانات مالی رسانه ها، مجبور به ترک وظیفه گردیده اند.

وی اضافه نمود که یک تلویزیون به نام زن ویک رادیو به نام رادیو مادر در فراه به فعالیت شروع خواهند نمود که این خود بیانگر بهبود وضعیت زنان خبرنگار را نشان می دهد.

صدره امید یک تن از شنوند گان رادیو گفت که ما علاقمند برنامه های رادیو در فراه هستیم. وی اضافه نمود که چگونگی وضعیت زنان را همیشه از طریق برنامه بانو از رادیو نشاط می شنود و از حقوق زنان آگاه می شود و توانسته به مشکلات فامیلی خود نقطه پایان بگذارد .

منیژه امینی یک تن از خبرنگاران دیگر گفت که علاقمند کار در رسانه بوده و می خواهد به کار خود ادامه دهد ولی از رسانه به خاطر اینکه وضعیت مالی خراب بود قراردادش تمدید نگردید.

نائب قاسمی مسوول خبر رادیو نشاط گفت که ما فضای مناسب را جهت کار کردن زنان خبرنگار در رسانۀ خود ایجاد کرده ایم و همچنان سمینارها و ورکشاپ هایی جهت بلندبردن سطح کاری و علمی زنان به راه انداخته ایم که چندی قبل 10 تن از زنان در ورکشاپ آموزش دیدند.

گزارش: پریسا پائیز فراه

تصحیح: مرکزحمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

خبرنگاران دایکندی: ادارات دولتی با خبرنگاران همکاری نمی کنند

 دایکندی ۹ می/ ۱۹ ثور ۱۳۹۸   شماری از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای دایکندی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *