قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / افتتاح (انجمن زنان در رادیو وتلویزیون)

افتتاح (انجمن زنان در رادیو وتلویزیون)

کابل

۱۵سپتمبر/۲۴ سنبله ۱۳۹۷

خانم حسینه صافی نامزد وزیر، وزارت اطلاعات و فرهنگ در محفل افتتاح IAWRT ( انجمن زنان در رادیو و تلویزیون) گفت که نهاد های حامی ژورنالیستان به خصوص زنان ژورنالیست با هماهنگی یکدیگر چالش ها و نیاز های بانوان خبرنگار را شناسایی و در رابطه به حل این چالش ها یکجا کار نمایند.

خانم صافی ضمن تبریکی از افتتاح این انجمن تاکید نمود که زنان ژورنالیست نیاز به مصوونیت و بیمه صحی دارند و همچنان باید زنان پیش گام در این راستا بانوان تازه کار را از تجارب خویش آموزش داده و حمایت نمایند.

خانم نجیبه ایوبی رییس انجمن زنان در رادیو و تلویزیون و رییس کلید گروپ هدف از ایجاد این انجمن را حمایت از بانوان ژورنالیست دانسته گفت:” خبرنگاران به طور مستقیم مورد هدف قرار داده می شوند. این امر، ما را واداشت که در پهلوی سایر نهاد های حامی ژورنالیستان به خصوص نهاد های مدافع زنان ژورنالیست، ما هم این انجمن را برای حمایت از حقوق، امنیت و ظرفیت سازی شان ایجاد نماییم.”

فهیم دشتی عضو فدراسیون ژورنالیستان افغانستان و نهاد های رسانه ای، طی سخنانش گفت که موفقیت زنان حاصل از استقامت، پایداری، زحمات و کار حرفه یی شان می باشد وی همچنان افزود:” ما از زنان به خصوص زنان ژورنالیست خواهش می کنیم تا حرکت و پشت کار داشته باشند و ما آقایان در این راستا از آنها حمایت می کنیم.”

آقای دانش کړوخیل رییس آژانس خبری پژواک ضمن تاکید بر حمایت از نهاد های حامی ژورنالیستان زن، از مدیران و صاحبان رسانه ها خواست تا زمینه و محیط کاری مناسب را برای بانوان در رسانه ها مهیا سازند. زیرا به گفته آقای کړوخیل محیط کاری نا سالم بیشتر زنان ژورنالیست را وادار به ترک وظایف شان کرده است.

وی همچنان می افزاید که در بعضی از ولایات کشور زنان خبرنگار یا کارکن رسانه ای اصلا وجود ندارد و از رسانه ها و نهاد های حمایت کننده رسانه ها خواست تا در این زمینه توجه جدی نمایند. زیرا وی می گوید که در ولایات دور دست زنان آسیب دیده یی هستند که نیاز است صدای شان به مردم و مقامات مربوطه رسانده شود، چون خبرنگاران مرد، کمتر می توانند این گونه موضوعات را پوشش بدهند.

گفتنی است که IAWRT ( انجمن زنان رادیو و تلویزیون) یک نهاد منطقه ای است که افغانستان در سال ۲۰۱۵ عضویت این انجمن را به دست آورده بود که در سال ۲۰۱۷ در وزارت عدلیه کشور ثبت و  امروز رسما افتتاح گردید.

 

گزارش: بهشته ایوبی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

 

 

مطلب پیشنهادی

صندوق حمایت خبرنگاران با کارشکنی و عملکردهای غیر اصولی

    کابل ۱۸ جون/ ۲۸ جوزا ۱۳۹۸ شماری از اعضای فدراسیون، نهادهای حامی ژورنالیستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *