قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اعلامیه / اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به حمله تروریستی در کابل

اعلامیه مطبوعاتی مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان در رابطه به حمله تروریستی در کابل

کابل ۶ سپتمبر/۱۵ سنبله ۱۳۹۷

با تاسف فراوان دشمنان آزادی و روشنگری  بار دگر دست به جنایت غیر انسانی زده و در دو حمله پیهم تعدادی از مردم ملکی بشمول ورزشکاران، و خبرنگاران را شهید و مجروح ساختند که متاسفانه درجمع کشته شدگان  حمله دوم تروریستی صمیم فرامرز خبرنگار و رامز احمدی تصویر بردار طلوع نیوز نیز به شهادت رسیده اند.

إنا لله و إنا إلیه راجعون

در این  دو رویداد تروریستی  پیهم  ۱۴ سنبله برابر با ۵ سپتمبر ۲۰۱۸ درحوزه ششم شهرکابل ، ده ها غیرنظامی بشمول خبرنگاران و ورزشکاران نیز زخمی شده اند،  در میان  مجروحین پنج  تن از خبرنگاران هریک خالد نیکزاد، حسین راستی‌ منش و سیراز تلویزیون خورشید و امان فرهنگ خبرنگار تلویزیون یک و جمشید احمدی  خبرنگار تلویزیون میوند نیزشامل میباشند.

هیات رهبری مرکز ، درحالیکه از این حادثه متاثر و اندوهگین است، برای شهدای رویداد، جنت فردوس و برای زخمیان شفای عاجل  از بارگاه رب المنان استدعا میدارد.

خانم فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان  ضمن تقبیح این عمل غیر انسانی شهادت دو تن ازکارمندان تلویزیون طلوع را ضایعه بزرگ برای جامعه خبرنگاری خوانده مراتب همدردی و تسلیت خویش را با نهاد های مربوط و خانواده های شهدا ابراز مینماید.

خانم نیکزاد با انتقاد از مسولان نهاد های کشفی و امنیتی  و حکومت وحدت ملی می گوید : ” اگر دولت یک میکانیزم مشخص را جهت پوشش این رویداد های تروریسیتی برای خبرنگاران روی دست و عملی میکرد و نیرو های خاص را برای امنیت این خبرنگاران موظف میساخت امروز شاهد همچو قربانی ها نمیبودیم”.

وی از مسوولان امنیتی  خواست تا در تامین امنیت شهروندان بخصوص خبرنگاران که  توجه نموده هم چنان مسوولان رسانه های نیز در راستای مصوونیت خبرنگاران خویش مسوولیت پذیر باشند و هیچ خبرنگار و کمره مین خویش را بدون کلاه و واسکت محافظتی به ساحه جهت پوشش همچو رخداد ها اعزام ندارند.

گفتنی است که این بار اول نیست که خبرنگاران در همچو رویداد های مشابه به شهادت میرسند بلکه در حمله مشابه ۱۱ ثور  ۱۳۹۷ در شش درک ، ۹ خبرنگار و تصویربردار به شمول بانو فرشته محرم درانی شهید و ۵ تن دیگر شان زخم برداشتند.

با حرمت

هیت رهبری مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

اعلامیه در مورد تقدیر شماری از خبرنگاران از سوی ریاست جمهوری

حدود سه هفته قبل، از دفتر سخنگوی ریاست جمهوری با سکرتریت فدراسیون تماس گرفته و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *