قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / تعدادی از اعضای بورد مرکز جهت همکاری به بانوان خبرنگار با والی کابل ملاقات نمودند

تعدادی از اعضای بورد مرکز جهت همکاری به بانوان خبرنگار با والی کابل ملاقات نمودند

 

جوزا ۱۳۹۷/ ۲۹ می ۲۰۱۸

در ملاقات که خانم فریده نیکزاد مسوول مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان و دیگر از اعضای بورد این مرکز با آقای محمد یعقوب حیدری والی کابل داشتند. والی کابل وعده هر نوع همکاری را در زمینه های کار یابی، تحصیلات عالی و ماستری به بانوان خبرنگارسپرد.

خانم نیکزاد ضمن ارایه معلومات در رابطه به کارکرد و فعالیت های مرکز در عرصه های مختلف خصوصاً در راستای فرآهم سازی زمینه شغلی برای خبرنگاران زن، گفت که با آمدن آقای حیدری در مقام ولایت کابل یک تحرک جدید در اداره ولایتی این ولایت بوجود آمده است و نیز از همکاری های والی کابل با رسانه ها و ژورنالستان اظهار سپاس و قدردانی نمود.

خانم نیکزاد خواهان همکاری و کمک همه جانبه والی کابل در عرصه فراهم سازی زمینه تحصیل و معرفی خبرنگاران قشر اناث به مقاطع لیسانس و ماستری در داخل و خارج از کشور،  زمنیه شغل یابی و ارتقای ظرفیت و هم چنان زمینه سازی جهت توزیع زمین های رهایشی با خبرنگاران قشر اناث گردیدند.

محمد یعقوب حیدری والی کابل ضمن سپاس گزاری از خانم فریده نیکزاد و همکاران شان افزود که اداره ولایتی کابل در حصه مشارکت زنان در ادارات متعهد و مصمم است و همچنان در راستای فرآهم سازی زمینه تحصیل در مقطع لیسانس و ماستری در داخل و خارج کشور وعده هر نوع همکاری را با مسوول مرکز سپرد.

وی به اعضای بورد افزود که، ولایت کابل میتواند در ۱۴ شهر و ۲۲ ولسوالی سال آینده برای بانوان فعال که در عرصه خبرنگاری کار میکنند اما بدلیل نداشتن امکانات مالی نتوانسته اند به تحصیلات عالی پبردازند در دانشگاه های که تفاهم نامه دارند به مرکز نیز سهم دهد و بدون پرداخت فیس از این بورسیه ها مستفید شوند اما به گفته آقای حیدری این بورسیه ها به بانوان داده خواهد شد که بعد از امتحان کانکور موفق بدر آیند.

گزارش: بهشته ایوبی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

از روز خبرنگار تجلیل شد

کابل ۱۸ مارچ/۲۷حوت ۱۳۹۷ مقام‌های حکومتی و نهادهای بین‌المللی از روز خبرنگار امروز (دوشبنه، ۲۷حوت) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *