قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / صدیق الله توحیدی: هیچ گزارشی مهمتر از جان خبرنگار نیست

صدیق الله توحیدی: هیچ گزارشی مهمتر از جان خبرنگار نیست

کابل

۶ می/ ۱۶ ثور ۱۳۹۷

کمیته مصوونیت خبرنگاران طی مجلسی که به مناسبت ۳ می( روزجهانی مطبوعات) با اشتراک خبرنگاران از ۳۴ ولایت برگزار کرده بود، امروز طی نشست مطبوعاتی شکایات و مشکلات این خبرنگاران را با رسانه ها شریک ساخت.

صدیق االله توحیدی رییس اجرایوی کمیته مصوونیت خبرنگاران افغان طی سخنانش در این کنفرانس  گفت که هیچ گزارشی مهمتر از جان خبرنگار نیست و از ژورنالیستان خواست تا در جریان گزارشگری به خصوص در جریان گزارش دهی از انتخابات متوجه مصوونیت خود باشند، زیرا به گفته وی احتمال حملات مشابه بالای خبرنگاران در آینده ها نیز وجود دارد.

آقای توحیدی افزود که مالکان رسانه ها مکلف اند تا  در زمان گزارش دهی خبرنگاران شان از جنگ و حملات ترورستی، وسایل مربوط به محافظت شان از قبیل واسکت و کلاه ایمنی یا محافظتی تهیه نمایند.

توحیدی ضمن شکایت از مالکان رسانه ها می گوید که دسترسی به مالکان رسانه ها بنابر موضوعات مختلف از قبیل عدم حضور شان در کشور و داشتن حمایت کننده سیاسی قوی، دشوار است و حاضر به گفتگو با نهاد های حامی رسانه ها نمی شوند.

وی همچنان افزود که با وجود تصویب و تعدیل قانون حق دسترسی به اطلاعات ولی، هنوز هم خبرنگاران در بعضی ولایات نمی توانند از این حق خود به صورت قانونی استفاده کنند.

گفتنی است ؛ در نشست ۳ می که از سوی کمیته مصوونیت خبرنگاران افغان برگزار گردیده بود، خبرنگاران روی موضوعاتی چون مقرره مصوونیت خبرنگاران، مصوونیت خبرنگاران زن، انتخابات و تاثیرات آن برخبرنگاران، مسوولیت خبرنگاران، مصوونیت شغلی، معافیت از مجازات، مسوولیت رسانه ها در قبال مصوونیت خبرنگاران و حق دسترسی به اطلاعات بحث نمودند.

گزارش: بهشته ایوبی

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

بانوان خبرنگار جهت تهیۀ گزارش به ساحه نمی روند

فراه ۲ جنوری/ ۱۲ جدی ۱۳۹۷ به دلیل نا امنی، سنتی بودن جامعه، مشکلات اجتماعی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *