قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / مراسم فاتحه ژورنالیستان شهید در بدخشان برگزار گردید

مراسم فاتحه ژورنالیستان شهید در بدخشان برگزار گردید

بدخشان

۳ می/ ۱۳ ثور ۱۳۹۷

مراسم فاتحه ۱۱ ژورنالیست که در حملات پیهم در کشور شهید شدند، در بدخشان برگزار گردید.

عبدالبصیرحقجو رئیس شورای ژورنالیستان درمورد قتل های زنجیره ای و هدفمند علیه خبرنگاران صحبت کرده گفت، در چند سال اخیر بیشتر از یکصد نفر خبرنگار و دست اندر کار رسانه ها شهید ۲۰۰ نفر مجروح و ۱۲۴۵ مورد خشونت علیه خبرنگاران صورت گرفته که حکومت هیچ نوع اقدام عملی برای جلو گیری از این جنایات ضد بشری نکرده است.

وی افزود:” تا هنوز دوسیه های موارد ذکر شده پی گیری جدی نشده است اما خبرنگاران هیچگاه دست از اطلاع رسانی و روشنگری بر نداشته و یکبار دیگر امروز تعهد می کنیم که هیچ نوع فشار و خشونت مانع کار اطلاع رسانی ما نخواهد شد.”

موصوف خواهان بهبود وضعیت مطبوعات وحمایت ازرسانه ها وخبرنگاران گردیده و از دولت خواست تا جهت رفع مشکلات فرا راه خبرنگاران توجه نماید و با رسانه های خبری درامر اطلاع رسانی وروشنگری همکاری جدی وعملی نمایند.

حافظ نقیب الله ثاقب یار رییس اطلاعات وفرهنگ بدخشان ضمن اتحاف دعا برشهدای خانواده مطبوعات و خوانش پیام وزارت اطلاعات وفرهنگ به این مناسبت کار رسانه ای  و جایگاه ژورنالیستان را  با اهمیت خوانده  وعده سپرد که پیام ژورنالیستان و قطع نامه آنها را به گوش دولتمردان رسانیده، در پیگیری آن توجه می نماید.

عبدالمناف نظری سخنگوی لوای دوم اردوی ملی در بدخشان ضمن قدردانی از فعالیتهای خبرنگاران وعده سپرد که با خبرنگاران در همه عرصه ها  کمک و همکاری می نماید.

مژده بهنود مدیر مسوول رادیو تلویزیون سیمای بدخشان و همچنان نماینده مرکزحمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان به نمایندگی از این مرکز در مراسم فاتحه شرکت نموده و این حملات پیهم بالای خبرنگاران را تقبیح و از حکومت خواست تا در راستای مصوونیت جانی خبرنگاران برنامه های عملی و جدی را روی دست گیرند.

گزارش: مژده بهنود

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

بانوان خبرنگار جهت تهیۀ گزارش به ساحه نمی روند

فراه ۲ جنوری/ ۱۲ جدی ۱۳۹۷ به دلیل نا امنی، سنتی بودن جامعه، مشکلات اجتماعی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *