قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / خبر- گزارش / مراسم فاتحه خبرنگاران شهید در غزنی برگزار شد

مراسم فاتحه خبرنگاران شهید در غزنی برگزار شد

غزنی

۳۱۳۹۷ می/ ۱۳ ثور

مراسم فاتحه ژورنالیستان که درحملات اخیر(کندهار، کابل و خوست) شهید شدند، با حضورجمعی ازخبرنگاران ومقامهای محلی درغزنی برگزارشد.
در اینجا خبرنگاران برای جان باخته گان راه اطلاع رسانی که در حادثات هفته جاری به صورت هدفمندانه شهید شدند، مراسم فاتحه ودعا خوانی برگزارکردند.

شماری ازخبرنگاران درغزنی پس از این حمله نگران مصوونیت جان شان اند وازحکومت میخواهند تا برای حفاظت گزارشگران تدابیر جدی را روی دست گیرند.

با این حال عارف نوری سخنگوی والی غزنی ضمن تسلیت به خانواده های شهیدان تعهد می کند  که با هماهنگی ارگانهای امنیتی برای حفظ جان خبرنگاران برنامه هایی را عملی خواهند کرد.

وی می افزاید:” طی این مدت درغزنی موردی را نداریم که خبرنگاران تهدید به مرگ شده باشند ولی تصمیم داریم که پس از این نیز خبرنگاران درفضای امن به کارشان ادامه دهند وانشا الله هیچ تهدید مانع کارخبرنگاران درغزنی نخواهد شد وبرنامه هایی را روی دست داریم که امینت خبرنگاران گرفته شود.”

محمد حسین رحیمی خبرنگار تلویزیون تمدن می گوید:” غزنی برای خبرنگاران بسیارخطرناک است امنیت این ولایت بسیارخراب است وهرروزخبرنگاران ازسوی جناح های درگیرمورد تهدید قرارمیگیرند وباید دولت برنامه های مشخصی را برای تامین امنیت خبرنگاران روی دست  گیرد.”

تاج محمد سکندر خبرنگارآزاد درغزنی می گوید که خبرنگاران در این ولایت با مشکلات زیاد امنیتی روبرواند وهیچ ارگانی درتامین امنیت خبرنگاران توجه نمیکند. وی همچنان از حکومت خواست تا برای امنیت  خبرنگاران تدابیر جدی را روی دست گیرند.

گفته میشود که دردوحمله انتحاری روزدوشنبه درکابل ۲۹ تن به شمول ۹ خبرنگار جان باخته و۴۹ تن دیگرزخم برداشتند که این روز ازسوی نهادهای ملی وبین المللی یک روزسیاه برای جامعه مطبوعات افغانستان ثبت شد.

گزارش: خدیجه اشرف

تصحیح: مرکز حمایت از زنان ژورنالیست در افغانستان

مطلب پیشنهادی

بانوان خبرنگار جهت تهیۀ گزارش به ساحه نمی روند

فراه ۲ جنوری/ ۱۲ جدی ۱۳۹۷ به دلیل نا امنی، سنتی بودن جامعه، مشکلات اجتماعی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *